Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski i doskonale wiedzą to najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach, którzy otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia z rąk Marii Gubały, starosty Powiatu Gorlickiego oraz Renaty Stępień, dyrektor placówki. Stypendium otrzymali: Kacper Machowski, Oliwia Dąbrowska, Tomasz Rożeń, Agnieszka Matuszyk oraz Angelika Sikorska.
Kolejne wyróżnienia w ramach XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Nagrodę i Dyplom Prezesa SIMP „Technik Absolwent Roku” zostały przyznane pięciu absolwentom ZST. Istotą konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, a także z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych, jak i ogólnopolskich. Dyplomy i wyróżnienia odebrali: Krystian Maksym, Marcel Stec, Dawid Klara, Dawid Prorok i Artur Rafa. Coroczne spotkania promujące osiągnięcia uczniów, naukę i wiedzę są także okazją do wręczenia legitymacji SIMP, w tym roku otrzymało je ośmiu uczniów.
Istotnym punktem spotkania było podpisanie umowy patronackiej na rzecz współpracy naukowo-dydaktycznej z Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu, reprezentowaną przez Rektora Uczelni dr Dariusza Woźniaka. Patronat naukowy uczelni daje możliwości korzystania z bazy naukowej i dydaktycznej uczelni, odbywanie warsztatów i uczestniczenie w wykładach oraz ćwiczeniach i projektach edukacyjnych prowadzonych przez uczelnię. Tym samym do grona partnerów ZST w Gorlicach dołączyła kolejna uczelnia patronacka. Współpraca ta jest istotnym wydarzeniem w życiu szkoły, ponieważ wymiernie wpływa na jakość oraz standard oferowanego przez ZST kształcenia, a także nowe wspólne przedsięwzięcia.
W trakcie spotkania wręczone zostały także nagrody dla uczniów, którzy uzyskali najlepszy wyniki w etapie szkolnym ogólnopolskiej olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Najbardziej cieszą sukcesy uczniów. To wypadkowa ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli oraz ich zaangażowanie. Nie bez znaczenia są tu też rodzice, którzy wspierają swoje dzieci i szkołę – mówi Renata Stępień, dyrektor szkoły. Zorganizowane spotkanie pokazuje różnorodność sukcesów z bardzo wielu dziedzin życia szkoły, a naszym celem jest wszechstronny rozwój ucznia i konsekwentnie go realizujemy. Cieszymy się także z kolejnego patronatu akademickiego oraz nowych wyzwań edukacyjnych, które niewątpliwie wpłyną na podniesienie jakości kształcenia naszej szkoły.
Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach









![Dziś bohaterem nie jest osoba, a najbardziej gorlicka z galerii handlowych [QUIZ] Zdjęcie przedstawia Galerię Gorlicką](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-quiz-o-gorlickim-centrum-handlowym-ile-wiesz-o-galerii-gorlickiej-quiz-1769771316.jpg)
![Kino Legenda | Repertuar na bieżący weekend [30 stycznia - 1 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Legenda w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-legenda-repertuar-na-biezacy-weekend-30-stycznia-1-lutego-1769688682.jpg)
![Kino Helios | Repertuar na bieżący tydzień [30 stycznia-5 luty] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Helios w Nowym Sączu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-helios-repertuar-na-biezacy-tydzien-30-stycznia-5-luty-do-zmiany-miniatura-1769770666.jpg)
![Kino Kolory | Repertuar na bieżący tydzień [30 stycznia-7 lutego] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w Kinie Kolory w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-kolory-repertuar-na-biezacy-tydzien-30-stycznia-7-lutego-1769689180.jpg)
![Dzielnicowi edukują najmłodszych. O bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych [FOTO] zdjęcie przedstawia klasę z uczniami i policjantem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzielnicowi-edukuja-najmlodszych-o-bezpieczenstwie-w-czasie-ferii-zimowych-foto-1769692260.jpg)



![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)
![Lipinki. Duży pożar budynku gospodarczego, zagrożony budynek mieszkalny [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia płonący budynek za drzewami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-duzy-pozar-budynku-gospodarczego-zagrozony-budynek-mieszkalny-foto-video-1768506366.jpg)





![Zaginęła 15-letnia mieszkanka Jasła [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia portret dziewczyny i napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-15-letnia-mieszkanka-jasla-1768551964.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze