Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

W piątek kino plenerowe na Rynku w Gorlicach. Co obejrzymy?

Oceń

Urząd Miejski w Gorlicach zaprasza, by piątkowy wieczór spędzić na gorlickim Rynku. O godzinie 20.30 rozpocznie się premierowy pokaz filmu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”. Wstęp oczywiście darmowy.
W piątek kino plenerowe na Rynku w Gorlicach. Co obejrzymy?
Autor: Fot. haloGorlice

 

Już w najbliższy piątek o godz. 20.30 na wygodnych leżakach na Rynku będziemy mogli obejrzeć pokaz filmu „Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”. Powstanie filmu jest efektem współpracy pomiędzy miastem i producentem Bogdanem Miszczakiem (Telewizja Obiektyw). To już drugi, po „Łukasiewiczu – nafciarzu romantyku”, film pokazujący niezwykłe losy wynalazców i  rewolucyjne zmiany, do jakich się przyczynili. Dzięki temu część scen zobaczymy w znanych Gorliczanom lokalizacjach.

Jak opisuje UM Gorlice:

„Wieleżyński – alchemik ze Lwowa”, to godzinny dokument fabularyzowany poświęcony Marianowi Wieleżyńskiemu – pionierowi polskiego gazownictwa i założycielowi pierwszej na świecie firmy opartej na akcjonariacie pracowniczym. Film przedstawia sylwetkę i osiągnięcia ojca polskiego przemysłu gazowniczego oraz jego wkład w rozwój ubogiej Galicji.

Tytuł filmu nawiązuje do pseudonimy jakim posługiwał się Marian Wieleżyński w czasach studenckich. Film jest upamiętnieniem i hołdem dla kontynuatora dzieła Ignacego Łukasiewicza.

 

W rolę Mariana Wieleżyńskiego wcielili się Wojciech Zieliński i Dawid Czupryński. Za reżyserię odpowiada Mariusz Bonaszewski, a w filmie zobaczymy też m.in. Annę Cieślak i Marcina Kwaśnego.

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
vv 13.07.2021 10:41
czy organizator nie sprawdza pogody???piątek zachmurzenie duże opady deszczu

hehe 13.07.2021 22:55
będzie plener pod parasolami z piwkiem

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a