Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Strażacy z wojewódzkim dofinansowaniem

Oceń

Trzy jednostki OSP z terenu powiatu gorlickiego otrzymały dofinansowanie w ramach Programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla Środowiska – Bezpieczny Strażak”.
Strażacy z wojewódzkim dofinansowaniem
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

W ostatnich dniach Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie (dalej WFOŚiGW) zakończył procedurę rozpatrywania wniosków, wśród których znalazły się również te z powiatu gorlickiego.

W tym roku do WFOŚiGW wpłynęło łącznie 229 wniosków na niebagatelną kwotę ponad 12 mln zł, z czego ubiegano się o 6 mln zł dofinansowania. Ostatecznie do realizacji zakwalifikowano 41 wniosków na łączną kwotę 2,7 mln złotych. 

18 wniosków zostało odrzuconych z powodu niespełnienia wymogów formalnych. Reszta została poddana merytorycznej ocenie a do realizacji ostatecznie przekazano 41.

Wśród zwycięskich wniosków znalazły się trzy pochodzące z powiatu gorlickiego:

  • Ochotnicza Straż Pożarna w Krygu otrzyma dotację na zakup pojazdu typu QUAD wraz z osprzętem (całkowity koszt zakupu to 110 tys. zł, przyznana dotacja – 44 268,58 zł)
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Szalowej wzbogaci się o zakup pojazdu ATV/quad wraz z wyposażeniem w sygnalizację pojazdu uprzywilejowanego oraz sprzętu łączności (całkowity koszt zakupu to 102,2 tys. zł, przyznana dotacja - 16 097,66 zł)
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Szymbarku zyska doposażenie w pojazd typu QUAD (całkowity koszt zakupu to 77,7 tys. zł, przyznana dotacja - 31 269,71 zł)

 

Pozostałych 13 wniosków z powiatu gorlickiego nie zyskało uznania wśród komisji WFOŚiGW.


Materiał nadesłany: ZOSP RP w Gorlicach

 


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!