Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce?  – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama X edycja Karpackiego Festiwalu Archeologicznego Dwa Oblicza w Karpackiej Troi 19-21 sierpnia 2022

Policyjna kronika drogowa. Czerwcowy wysyp pijanych kierowców

Oceń

Ostatnie dni w policyjnych statystykach drogowych zapisały się przede wszystkim zatrzymaniem pięciu nietrzeźwych kierowców. Jeden z kierowców został ukarany mandatem za wjazd na przejazd kolejowy w momencie opuszczania zapór.
Policyjna kronika drogowa. Czerwcowy wysyp pijanych kierowców
Autor: Fot. ilustracyjne/halogorlice.info ©


Lipinki. Pijany kierowca osobówki

W piątek (3 czerwca) kilka minut po godz. 16 patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę peugeota. Okazało się, że siedzący za kierownicą osobówki mieszkaniec gminy Lipinki jest pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się ponad 3,7 promila alkoholu.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a jego samochód przekazano wskazanej przez niego osobie. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem – powiedział w rozmowie z nami starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Gorlice, ulica Kopernika. Nietrzeźwy sprawca kolizji

Niespełna godzinę później policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę.

Gorliczanin siedzący za kierownicą audi nie zachował należytej ostrożności w czasie cofania i doprowadził do kolizji z oplem. Okazało się ponadto, że sprawca kolizji jest pod wpływem alkoholu – wyjaśnia rzecznik.


Mężczyzna wydmuchał ponad 1,1 promila alkoholu. Jemu również mundurowi zatrzymali prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu na podwójnym gazie odpowie przed sądem.


Gorlice, ulica Solidarności. Pijany rowerzysta

W niedzielę (5 czerwca) patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. Mieszkaniec Gorlic wsiadł na swój jednoślad w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 1,2 promila alkoholu. Policjanci ukarali rowerzystę 2500 zł mandatem.


Klimkówka. Najechał i odjechał

Kolejna kolizja miała miejsce też w niedzielę (5 czerwca) w Klimkówce około godz. 17.

Kierujący volkswagenem najechał na zaparkowanego forda, który przepchnięty uderzył w renaulta. sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie – poinformował starszy aspirant Gustaw Janas.


Szymbark. Klasyczne najechanie na tył

W poniedziałkowy wieczór (6 czerwca) kierowca renaulta, mieszkaniec województwa śląskiego, nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył mitsubishi. Sprawca został ukarany 1500 zł mandatem i sześcioma punktami.


Siedliska. Mandat za wjazd na przejazd kolejowy

Natomiast we wtorkowe popołudnie (7 czerwca) kierowca skody z Nowego Sącza naruszył zakaz wjazdu na przejazd kolejowy w momencie opuszczania zapór. Kierowca został ukarany 2 tys. zł mandatem i czterema punktami.


Kobylanka. Pijany kierowca wjechał do rowu

W środę (8 czerwca) około godz. 3 kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni i na łuku drogi stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, a następnie wjechał do rowu uszkadzając mostek.

Okazało się, że 33-letni mieszkaniec gminy Gorlice wsiadł za kierownicę swojego samochodu w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduję się ponad 2,1 promila alkoholu – mówi starszy aspirant Gustaw Janas.


Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Sprawa będzie miał swój finał w sądzie.


Gorlice, ulica Reymonta. Kolizja dwóch osobówek

Jeszcze tego samego dnia kierująca volkswagenem, mieszkanka gminy Gorlice, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją mercedesa i najechała na jego tył. Kobieta została ukarana 1020 zł mandatem i sześcioma punktami.


Gorlice, ulica Kościuszki. Kompletnie pijany kierowca osobówki

Wczoraj (9 czerwca) kilka minut przed godz. 23 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy. Okazało się, że 45-letni gorliczanin siedzący za kierownicą osobówki jest kompletnie pijany.

Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się ponad 3,2 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem.

 

 

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
On 10.06.2022 15:55
Policjanci są specjalistami od wzywania Pogotowia i robienie z Obywateli osób chorych psychicznie.

Stach 10.06.2022 15:17
S CTU znowu będą gnębić swoich pacjentów?

ReklamaPowiat Gorlicki zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pilotażowym programie „Aktywny Samorząd” 2022
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
a