Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama PWSZ – Trwa rekrutacja PWSZ w Nowym Sączu | Studia drugiego stopia, 3-semestralne, magisterskie | od 11 stycznia do 15 lutego 2022 | Kierunki studiów: Informatyka, Mechatronika, Zarządzanie i inżynieria produkcji | Panstwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Kronika policyjna. Potrącenie 9-latki i kompletnie pijana 38-latka za kółkiem

Oceń

W policyjnych statystykach nie brakuje kolizji i nietrzeźwych kierowców. Policjanci zostali też wezwani do potrącenia małoletniej rowerzystki.
Kronika policyjna. Potrącenie 9-latki i kompletnie pijana 38-latka za kółkiem
Autor: halogorlice.info ©


Uście Gorlickie. W sobotę (17 września) kilka minut po godz. 15 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego z udziałem osobówki i małoletniej rowerzystki.

9-letnia mieszkanka gminy Uście Gorlickie, która prowadziła rower, najpewniej nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię i wpadła wprost pod koła nadjeżdżającego subaru. Dziewczynka została zabrana do szpitala, a policjanci wszczęli w tej sprawie czynności wyjaśniające – relacjonuje zdarzenie aspirant sztabowy Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


Bobowa, ulica Grunwaldzka. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Okazało się, że mieszkaniec gminy Bobowa wsiadł za kółko swojej osobówki w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że w jego organizmie znajduje się nieco ponad promil alkoholu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a jego samochód przekazali wskazanej osobie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierowca audi odpowie przed sądem – wyjaśnia rzecznik gorlickich mundurowych.


Gorlice, ulica Legionów. W niedzielne przedpołudnie (18 września) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 

Gorliczanin jechał swoim jednośladem mając w organizmie nieco ponad 0,9 promila alkoholu. Mundurowi wręczyli zatrzymanemu rowerzyście 2500 zł mandat, a do domu musiał wrócić na piechotę.


Owczary. W niedzielny wieczór policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym potrąceniu pieszego.

Mieszkaniec gminy Sękowa sam zadzwonił do nas informując, że został potrącony przez przejeżdżający samochód, gdy szedł poboczem. Na miejsce natychmiast wyruszył patrol policji, a mężczyzna został zabrany do szpitala – relacjonuje aspirant sztabowy Gustaw Janas.

Po badaniach okazało się jednak, że mieszkaniec gminy Sękowa nie posiada żadnych charakterystycznych dla potrącenia obrażeń, a mężczyzna w rozmowie z lekarzem przyznał, że być może upadł po tym, jak samochód przejechał blisko niego, a do samego potrącenia nie doszło. Ponadto okazało się, że pieszy jest nietrzeźwy i ma w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu.


Gorlice, ulica Sienkiewicza. O poniedziałkowej (19 września) kolizji możecie przeczytać w oddzielnym artykule >>>Gorlice. Kolizja za trzy tysiące złotych i 15 punktów karnych


Gorlice, ulica Kościuszki. Również w poniedziałek, około godz. 13.30 policjanci zostali wezwani do kolejnej kolizji. Tym razem chodziło o wymuszenie pierwszeństwa.

Kierowca suzuki, mieszkaniec Gorlic, włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy peugeota i doprowadził do stłuczki samochodów. Sprawca zdarzenia został ukarany 1500 zł mandatem i dziesięcioma punktami – wyjaśnia rzecznik Janas.


Gorlice, ulica Kościuszki. Niespełna dwie godziny później kierowca fiata, mieszkaniec powiatu jasielskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu i najechał na tył bmw. Sprawca zdarzenia został ukarany 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.


Uście Gorlickie. Jeszcze tego samego dnia doszło do kolejnej kolizji zakończonej wysokim mandatem >>>Cztery tysiące złotych mandatu: a to tylko kolizja!


Biecz, ulica Kazimierza Wielkiego. Z kolei we wtorkowe popołudnie (20 września) kierowca peugeota, mieszkaniec województwa mazowieckiego, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu volkswagenowi i doprowadził do kolizji pojazdów. 

Sprawca zdarzenia będzie teraz musiał zapłacić 1500 zł mandat, a na jego konto trafiło już dziesięć punktów karnych.


Strzeszyn. Godzinę później policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę.

Mieszkaniec Biecz wydmuchał ponad 1,20 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany 2500 zł mandatem, a do domu musiał wrócić na piechotę.


Stróżówka. W środę (21 września) tuż przed godziną 20 policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę fiata. Okazało się, że siedzący za kierownicą osobówki mieszkaniec gminy Gorlice jest pod działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie mężczyzny znajduje się ponad 0,7 promila alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a jego samochód został przekazany wskazanej osobie. Za jazdę pod wpływem alkoholu mężczyzna odpowie przed sądem – wyjaśnia policjant.


Ropica Polska. Wczoraj (22 września) około godz. 10 policjanci zostali wezwani do niegroźnej kolizji. 

Kierowca forda, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, nie zachował należytej ostrożności w czasie cofania i najechał na znajdujące się za nim iveco. Sprawca zdarzenia został ukarany 1020 zł mandatem i dziesięcioma punktami.


Gorlice, ulica Krakowska. Wczorajszy dzień w policyjnych statystykach drogowych zakończyło zatrzymanie nietrzeźwej 38-latki.

Kierująca hyundaiem gorliczanka prowadziła swój samochód pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie kobiety znajdowało się ponad 2,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali gorliczance prawo jazdy, a jej samochód został przekazany wskazanej przez nią osobie. O karze za jazdę pod wpływem alkoholu zadecyduje sąd – wyjaśnia rzecznik gorlickich mundurowych.

 


Napisz komentarz
Komentarze
pan polic 23.09.2022 21:51
Po ilosci kolizji widze,że kwoty mandatów sa za niskie

Tępić pijanych 23.09.2022 19:14
0.5 promila - 5000 zł 1 promil - 10 000 zł 1.5 promila - 15 000 Itd , itd ... Może się w końcu nauczą

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023