Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Zabójcze trójki pogrążyły gorliczan

Drugi mecz z udziałem koszykarzy MKS-u przyciągnął do gorlickiej hali mnóstwo fanów lokalnego basketu. Przeciwnikiem podopiecznych Wojciecha Rykały był zespół MUKS Unii 1811 Tarnów. Był to kolejny mecz w ramach rozgrywek 3. ligi w koszykówce seniorów.

Autor: halogorlice.info ©

MKS Gorlice - ZELTRANS MUKS Unia 1811 Tarnów 73:89 (17:19, 20:22, 20:20, 16:28)

MKS: Gąsior 10, Guzik 25, Rykała 15, Orlof 8, Fejklowicz 2 - Belczyk, Gajek 3, Nowacki 3, Kawa 1, Leszega, Guzik M. 6. Trener: Wojciech Rykała

Unia: Wróbel 23, Stec, 4, Łazarz 17, Niemczura 5, Szumliański 6, Schabowski 26, Boduch 3 - Baziak 2, Pluta Plebanek 1, Walnik 2. Trener: Łukasz Stawarz

Sędziowie: Tadeusz Zimowski, Piotr Haluch

Gorliczanie rozpoczęli bardzo ambitnie i już po kilku minutach prowadzili 11:3. Przyjezdni rozkręcali się bardzo powoli, ale już pod koniec kwarty zanotowali run 11:0 i wyszli na prowadzenie, którego tak naprawdę nie oddali do końca meczu.

Jak zwykle na boisku dwoił się i troił Wojciech Rykała, który w pierwszej połowie dużo rzucał, a to co nie trafiał, to sam zbierał i dobijał. Kapitanowi MKS-u wtórował Grzegorz Guzik, zawodnik ten z meczu na mecz jest coraz pewniejszym punktem drużyny, zdobywa coraz więcej punktów i jest motorem napędowym wszystkich akcji gorliczan.

Nasi koszykarze dzielnie stawiali opór rywalom przez trzy kwarty i trzymali się ich blisko. Gdy tylko Unia zdobywała większą przewagę, to naszym koszykarzom udawało się ją niwelować. Obaj trenerzy postawili na dużą ilość zmian, a gra była szybka i efektowna, co cieszyło licznie zebraną publiczność.

Przed początkiem IV kwarty gorliczanie mieli tylko 4 punkty straty, a widzowie szykowali się na emocje, owacyjnie reagując na wydarzenia na boisku.

Na finałowe 10 minut gospodarze wychodzili z nadzieją na dobry wynik, co potwierdziły pierwsze akcje kwarty, a gdy Grzegorz Guzik trafił kolejną trójkę, to tablica świeciła już tylko 60:62 dla Unii. Niestety podopieczni Łukasza Stawarza wrzucili szósty bieg i odjechali MKS-owi w ciągu 3 minut. W końcówce rozgrywali spokojnie akcje po obwodzie, rzucali skutecznie z dystansu, trafiając 6 „trójek” między 3 a 6 minutą kwarty (w sumie w całym meczu 14), i było po zawodach.

MKS Gorlice poniósł drugą z rzędu porażkę, jednak widać w drużynie mobilizację, młodzi zawodnicy zdobywają doświadczenie i odgrywają coraz większą rolę w zdobyczach punktowych drużyny. Cieszy też skuteczność rzutów z dystansu, dziś gorliczanie rzucili aż 11 „trójek”.