Do trzech razy sztuka? Nie tym razem

Gorliccy koszykarze kontynuują walkę o mistrzostwo 3. ligi w koszykówce seniorów. W ostatni weekend udali się na mecz do Solnego Miasta. Była to 3. kolejka rozgrywek prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Przed tym spotkaniem wiadomo było, że gospodarze będą szukać możliwości podtrzymania serii zwycięstw, bo jeszcze nie przegrali. Na drugiej szali byli gorliczanie, którzy nie punktowali w dotychczasowych dwóch kolejkach.

Regis Wieliczka - MKS Gorlice 83:70 (17:19, 27:19, 20:19, 19:19)

Regis: Nykaza 3, Dawiec 15, Fleszar 26, Siemieniec 12, Rybicki 19 - Hoffmann, Bankowicz, Dyngosz, Smagur, Wrona, Pasek, Pisarski

MKS: Gąsior 2, Guzik 18, Rykała 14, Orlof 6, Cygan 15 - Gajer, Belczyk, Fejklowicz 10, Kawa, Opiela 3

Podopieczni Wojciecha Rykały rozegrali swój pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie. Przeciwnikiem był mocny zespół Regisu Wieliczka.

Po pierwszej bardzo wyrównanej kwarcie, w drugiej gospodarze przyspieszyli i odskoczyli rywalom na 12 oczek, by prowadzić 44:32. Druga połowa to walka kosz za kosz, a gorliczanom mimo dużego nakładu sił nie udało się zniwelować przewagi. Niestety ostatecznie MKS uległ Regisowi 83:70, rozgrywając niezły mecz.

To czego nam brakuje, by w końcu wygrać, to skuteczności - podsumowuje całe spotkanie trener Wojciech Rykała.

Może w tę niedzielę to się uda. Do Gorlic przyjeżdża drużyna ze Stalowej Woli.

Warto wspomnieć o dwóch akcentach tego spotkania. Do składu po dłuższej przerwie wrócił Przemysław Cygan, w swój rekord zdobyczy punktów ustanowił Artur Fejklowicz (10 pkt).