Czwarta kolejka 3. ligi koszykówki skojarzyła drużyny MKS-u Gorlice i Stali Stalowa Wola. Hala Gorlickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wypełniła się sporą ilością kibiców rządnych dobrego basketu.

Przed spotkaniem w roli faworytów stawiano zespół Stali, który piastował do tej pory fotel lidera ligi.

MKS Gorlice - Stal Stalowa Wola 49:98 (13:32, 8:17, 15:27, 13:22)

MKS: Guzik A. 13, Rykała 8, Cygan 11, Gąsior 3, Gajek 6, Leszega 2, Opiela 3, Guzik 3. Trener: W. Rykała

Stal: Tabor 18, Buczek 8, Zagóła 12, Łabuda 7, Cygan 19, Ziarno 7, Beck 7, Pron 8, Jadaś 12. Trener: B. Pamuła.

Sędziowie: Tadeusz Zimowski, Piotr Haluch

W pierwszej kwarcie Stalówka szybko odskoczyła i z wyniku 3:3 zrobiło się 3:15. Gorliczanie zdobywali punkty wyłącznie zza linii 6,75 i póki im to wychodziło gra w miarę była wyrównana. Niestety zawodnicy Stali zagęścili szyki obronne i skuteczność rzutów z dystansu gospodarzy całkowicie siadła. Dodatkowo gorliczanom przytrafiały się proste błędy, dość powiedzieć dwukrotnie przy wyprowadzeniu piłka trafiła pod kosz prosto do rąk zawodników Stali, którzy z najbliższej odległości powiększali swoje konto. Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem przyjezdnych 13:32.

W drugiej kwarcie trenerzy obu drużyn wprowadzili wiele zmian. Uwidoczniła się również przewaga fizyczna zawodników Stali, którzy blokowali gorliczan i nie dopuszczali do swobodnego rozgrywania piłki. Do gry obu zespołów wkradł się chaos, a zawodnicy MKS-u razili nieskutecznością. Gorliczanom udało się rzucić w tej kwarcie tylko 8 punktów i przewaga drużyny Stali wzrosła do prawie 30 punktów. Wiadomo było, że jest już po meczu.

W drugiej połowie na parkiet powrócili zawodnicy pierwszych piątek. Przewaga na desce zespołu Stali była miażdżąca, zawodnicy tej drużyny powtarzali nieraz akcję 2-3 razy, nie pozwalając na zbiórkę gorliczanom, a gracze środka nie mieli problemu z dobitkami. Mimo bardzo dużej przewagi Stalówka nie odpuszczała cały czas grając szybko w ataku i pressingiem podczas rozegrania na całym boisku.

W ostatniej kwarcie zarysowały się pojedynki indywidualne graczy, którzy rozstrzygali akcje jeden na jeden. Kibice mogli podziwiać ciekawą rywalizację dwóch rozgrywających, którzy nie oszczędzali się w boju.

Niestety drużyna gospodarzy nie była dziś w stanie nawiązać walki ze świetnie dysponowaną drużyną Stali, która nie bez przyczyny zasiada na fotelu lidera 3. ligi.