Kibice w Gorlicach liczyli na dobre widowisko w hali gorlickiego OSiR-u. Koszykarze MKS-u podejmowali dziś Skawę Wadowice w ramach 6. kolejki rozgrywek 3. ligi.

MKS Gorlice - Skawa Wadowice 67:85 (9:18, 11:24, 21:26, 26:17)

MKS: Gąsior 5, Guzik 11, Rykała 11, Orlof 2, Cygan 16 - Gajek 4, Guzik M. 13, Nowacki 7, Fejklowicz 2, Opiela 3, Kawa 2, Belczyk. Trener: Wojciech Rykała.

Skawa: Koch, Skrok 12, Kunowski 23, Pabich 15, Tabaka 19 - Sierp, Swierkosz, Wacław 2, Sacha, Książek. Trener: Piotr Kunowski.

Sędziowie: Tadeusz Zimowski, Piotr Haluch.

Gorlicka publiczność czekała na rywalizację Skawy z MKS-em, licząc na kolejne zwycięstwo gorliczan. Niestety drużyna przyjezdna zagrała dziś koncertowo i zdobyła pierwsze punkty do ligowej tabeli.

Już od początku meczu gracze z Wadowic narzucili wysokie tempo akcji, co w połączeniu z dobrą skutecznością zaowocowało wysoką przewagą (9:0 w 5 min.). Gorliczanie przebudzili się dopiero w kolejnej minucie, zapisując pierwsze punkty do protokołu. W sumie w tej części gry zdobyli ich tylko 9.

Niestety w drugiej kwarcie rozpędzeni koszykarze Skawy powiększali przewagę, a gorliczanie nie byli w stanie ich powstrzymać. Wynik po tej dziesiątce pozbawiał gospodarzy złudzeń na powodzenie w tym spotkaniu (20:42 dla Wadowic).

Po zmianie stron gorliczanie postanowili powalczyć jeszcze o powrót do tego meczu. Po kilku minutach udało im się zmniejszyć przewagę do 14 punktów, ale to było wszystko, na co pozwolili im przeciwnicy. Podopieczni Piotra Kunowskiego, grając kombinacyjnie i szybko, znów zbudowali przewagę, która złamała morale MKS-u (41:68 po trzeciej kwarcie).

Na ostatnie dziesięć minut obaj trenerzy zdecydowali wpuścić na parkiet rezerwy. Gorliccy zmiennicy zagrali bardzo odważnie i udało im się zmniejszyć rozmiary porażki do 18 punktów, wygrywając tę ćwiartkę 26:17.

Obie drużyny zrównały się punktami po tym meczu. Niestety porażka gorliczan oznacza dla nich spadek na ostatnie miejsce w tabeli. Kolejna szansa na punkty już w kolejną niedzielę, gorliczanie wybierają się na mecz wyjazdowy do Limanowej.