PRZECZYTAJ
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

3. liga koszykówki seniorów. Kwadrans przed Gorlicami

Nadrabiamy zaległości w informacjach z dziedziny sportu. W ostatni weekend drużyna koszykarzy gorlickiego MKS-u wybrała się na mecz wyjazdowy do Limanowej. Była to już 7. kolejka rozgrywek 3. ligi.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Gorliczanie nie byli stawiani w roli faworytów, zwłaszcza że gospodarze we własnej hali są mocni w meczach przeciwko najsilniejszym drużynom ligi. Pierwszy raz w tym sezonie kibice w Limanowej mogli zobaczyć na boisku grającego trenera Elektretu - Piotra Kwandransa.

MKS Elektret Limanowa - MKS Gorlice 89:65 (18:17, 23:8, 21:19, 27:21)

Limanowa: Kindlik 4, Kasiński 11, Sławecki 21, Kwadrans 9, Siedlarz 12 - Jasica 7, Syktus, Bulnda 10, Szabaciuk , Golonka 7, Olczyk 8. Trener: Piotr Kwadrans.

Gorlice: Guzik 17, Rykała 19, Orlof 6, Opiela 2, Cygan 15 - Gąsior, Gajek, Leszega 2, Fejklowicz, Kawa. Trener: Wojciech Rykała.

Sędziowie: Tadeusz Zimowski, Piotr Haluch.

Gorliczanie tylko w pierwszej kwarcie dotrzymywali kroku rywalom. Po rzucie Wojciecha Rykały zaraz na początku drugiej kwarty wyszli po raz pierwszy i ostatni na prowadzenie (19:18). Potem rządzili już tylko gospodarze meczu, notując po chwili run 13:0, czym rozpoczęli budowanie przewagi zapewniającej im bezpieczne prowadzenie meczu.

Gdy na początku 3. kwarty gracze Limanowej dołożyli jeszcze kilka oczek a tablica świeciła wynik 62:35, wiadomym było, że gorliczanom o dobry wynik w tej konfrontacji będzie bardzo trudno. Mimo wszystko przyjezdni walczyli do końca niwelując rozmiary porażki jeszcze w tej dziesiątce (62:46).

Ostatnia kwarta to znów popisowa gra gospodarzy, którzy kontrolowali przez cały czas przebieg spotkania, wygrywając ostatecznie 89:65.

Gorliczanie po siedmiu kolejkach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli rozgrywek 3. ligi. Mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo (nad Politechniką Rzeszów). Gorsza jest tylko Skawa Wadowice, ale tylko dlatego, że drużyna z Wadowic ma o jedno mniej rozegrane spotkanie.

Gorliczanie już jutro (15 stycznia) zmierzą się na wyjeździe z mocną ekipą Cracovii Kraków, która do tej pory przegrała tylko jedno spotkanie i jest na 3. miejscu w tabeli.

Do Gorlic koszykówka na żywo powróci dopiero 12 lutego, gdy MKS podejmie zespół UKS Regis Wieliczka.