Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Koszykarski weekend za nami. Jak poszło seniorom i kadetom?

To była wyjazdowa niedziela dla naszych koszykarzy MKS-u Gorlice. Kadeci pojechali do Krakowa powalczyć o zwycięstwo z Koroną a seniorzy do Tarnowa na mecz w Unią.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

Kadeci prowadzili wyrównany bój z Koroną całą pierwszą połowę. Dopiero w drugiej ulegli presji agresywnej obrony i gospodarze odskoczyli im na kilkanaście punktów, dowożąc zwycięstwo do końcowej syreny.

Przegrywamy 69:48, prezentując co najwyżej 40% swojego potencjału. Szkoda – podsumowuje mecz Wojciech Rykała.

KS Korona II 1919 Kraków - MKS Gorlice  69:48

Punkty dla MKS: Boczoń 16, Łaś 9, Osikowicz 8, Przybylski 5, Hajduk 5, Mikosz 5

Drużyna seniorów walczyła w Tarnowie i przez 25 minut nie ustępowała Unii nawet na krok. Kryzys przyszedł w połowie 3. kwarty, gdy jaskółki włączyły 6. bieg w obronie i było po meczu. Mimo porażki mecz mógł się podobać a i emocji do pewnego momentu było co nie miara. Warto zaznaczyć wynik strzelecki Wojciecha Rykały w tym sezonie.

Kolejne spotkanie gorliccy koszykarze rozegrają we własnej hali, w kolejną niedzielę podejmą Regis Wieliczka.

ZELTRANS MUKS 1811 Unia Tarnów - MKS Gorlice  107:82

Punkty dla MKS: Rykała 37, Guzik 18, Gąsior 11, Orlof 9, Gajek 4, Opiela 3