Raz z tarczą, dwa razy na tarczy

Ostatni weekend obfitował w mecze koszykówki z udziałem drużyn naszego miasta. Wczoraj walczyli młodzicy i kadeci, dziś – seniorzy.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

kategoria młodzików:

MKS Gorlice – Oknoplast SP 100 Kraków 41:56 (8:16, 10:9, 10:19, 13:12)

MKS: Tomalski 16, Kozioł 10, Hajduk 10, Myśliwy 3, Chrypliwy 2
Oknoplast: Zborowski 12, Olejarz 9, Nowak 8, Bartosik 7, Kawa 6, Zaczyk 4, Szeląg 2, Wcisło 2.

Po pierwszej wyrównanej kwarcie, później do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy zbudowali bezpieczną przewagę. Gorliczanie walczyli do końca lecz ich skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Gdyby więcej trafiali, to kto wie, czy nie mogliby pokusić się o zwycięstwo.

kategoria kadetów:

MKS Gorlice – Oknoplast SP 100 Kraków 69:60 (16:19, 22:4, 10:20, 21:17)

MKS: Boczoń 25, Osikowicz 21, Mikosz 6, Łaś 6, Przybylski 5, Hajduk 3, Mrozek 3.
Oknoplast: Ząbczyk 24, Kucała 14, Lorek 12, Wolanin 4, Strojek 4, Studencki 2.

W Krakowie wygrali gorliczanie, więc wszystko wskazywało na to, że u siebie pewnie zwyciężą gracze MKS-u. Początek meczu należał jednak dla gości i dopiero w drugiej kwarcie gospodarze weszli na swój poziom, odskakując przeciwnikom na 15 punktów. Trzecia kwarta znowu dla gości i o zwycięstwo trzeba było wywalczyć do ostatnich minut meczu.

MKS: Rykała 30, Guzik 11, Cygan 10, Fejklowicz 6, Nowacki 3,Opiela  2

Seniorzy MKS-u rozegrali w Stalowej Woli niezłe spotkanie. Po nerwowym początku przyjezdni zaczęli się rozkręcać i po pierwszej kwarcie faworyzowani gospodarze mogli pochwalić się tylko 4-punktowym prowadzeniem (19:15). Druga kwarta też była bardzo zacięta, jednak Stalówce udało się odskoczyć do przerwy już na 14 punktów.

Po przerwie obraz gry nie uległ już zmianie, a gospodarze grając swoje powiększali przewagę.