Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)

Zła passa GKPS-u przełamana. Teraz może być już tylko lepiej

To było bardzo trudne spotkanie dla siatkarzy gorlickiego GKPS-u. Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego zdawali sobie sprawę, że bardzo utrudnili sobie sytuację w tabeli 1. ligi małopolskiej ponosząc aż 5 porażek z rzędu. Takiej sytuacji nie było od lat.
pięciu mężczyzn stojący przy siatce podczas meczu siatkówki w gorlickiej hali osir
Gorlicki GKPS zmierzył się z VolleyTeam-em Gromnik w ramach ligi siatkówki

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

Na usprawiedliwienie zasługuje fakt, że w tych przegranych spotkaniach trener zespołu nie mógł skorzystać z usług wszystkich kluczowych graczy, co przełożyło się na efekt sportowy drużyny.

Ważne jest to, że młodzież ma szansę nabierać doświadczenia w meczach ligowych ale niestety nie są oni w tym momencie gotowi podejmować równorzędną rywalizację i wygrywać z bardzo doświadczonymi zawodnikami ligi.

GKPS Gorlice - VolleyTeam Gromnik 3:0 (25:17, 25:19, 26:24)

GKPS: Motyka, Szpyrka, Bąk, Czupik, Turek, Ludwin - Dziki, Duda, Nikiel (kpt.), Puścizna, Cetnarowski, Turek S. (L). Trener: Krzysztof Kozłowski

Volley: Zięba, Tubek M., Steczyński, Wróbel, Wójcik, Bartosik - Dziuban, Kołodziejczyk K., Laskowski, Tubek B., Kołodziejczyk M. Trener: Marek Dziuban

Sędziowie: Marek Olszanecki, Paulina Augustyn, sekretarz: Hanna Wojdyła.

Wczorajsze spotkanie miało bardzo nerwowy początek. W pierwszym secie przeciwnicy weszli na parkiet z tak dużym impetem, że wydawało się, że zmiotą gospodarzy z parkietu. Szybko wzięty czas przez trenera Kozłowskiego pozwolił jego podopiecznym otrząsnąć się z amoku i podjąć rękawicę rywalizacji w tym secie.

Zawodnicy Volleya Gromnik nie utrzymali sportowego poziomu, którym rozpoczęli tę rywalizację i zaczęło z nich schodzić powietrze. Gospodarze odbudowali się i doścignęli przeciwników. Gorliczanie wzmocnili zagrywkę i blok, a wynik zaczął się rozjeżdżać. Tablica świeciła stan po 12, a zaraz potem 22:14 dla gospodarzy. Było wiadomo, że pierwszy set padnie łupem GKPS-u i tak się też stało (25:17).

Druga partia to wyrównana gra aż do decydujących momentów tego seta. W końcówce więcej zimnej krwi i chłodnej głowy zachowali gospodarze i to oni objęli prowadzenie w tym spotkaniu już 2:0.

Najbardziej emocjonująca była ostatnia odsłona tego spotkania. Tu, o zgrozo, pierwsze skrzypce zaczęli grać przyjezdni, którym niespodziewanie udało się odskoczyć na trzy punkty (9:12) i przez długi czas utrzymywać tę przewagę (14:17). Zryw gorliczan pozwolił im zniwelować dystans, gra wyrównała się, a oba zespoły gryzły parkiet, by tylko wygrać kolejną akcję. O zwycięstwie w tym secie i całym spotkaniu zdecydowała gra na przewagi. Grę nerwów lepiej wytrzymali gospodarze i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Przed GKPS-em tylko 3 mecze do rozegrania i będzie im bardzo trudno podreperować swoje miejsce w tabeli rozgrywek. Niezagrożona pozostaje w tym sezonie wadowicka Skawa, drugie miejsce należy do graczy z Podegrodzia, trzeci jest GSKS Laskowa i to z tą drużyną gorliczanie mogą jeszcze powalczyć o lepszą lokatę w ligowym zestawieniu.

Poniżej znajdziecie retransmisję z tego spotkania, z którego wczoraj prowadziliśmy relację na żywo.

Partnerem wydarzenia były firmy: Iwo Bike, Iwo Computers, Galeria Gorlicka, Eko-Tech 2.