PRZECZYTAJ

Biecz. Kadeci walczą o Młodzieżowe Mistrzostwo Polski

Równolegle do turnieju w Gorlicach, odbywają się ćwierćfinały Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce kadetów U-15. Gospodarzem turnieju jest Biecz.
piłka przelatująca przez kosz
W Bieczu odbywa się turniej MMP w koszykówce kadetów U-15

Autor: ilustracyjne

WKK Wrocław - PGE AK Białystok 82:42 (21:15, 24:8, 18:12, 19:7)

Drużyna z Wrocławia dość szybko zdominowała swoich przeciwników, reprezentantów województwa podlaskiego. Tylko w pierwszej kwarcie mecz toczył się w ramach wyrównanej rywalizacji, im więcej czasu upływało, tym wrocławianie przejmowali kolejne aspekty koszykarskiego rzemiosła.

Gospodarze tego meczu wygrali wysoko i zasłużenie, potwierdzając swoje aspiracje do awansu w rozgrywkach kadetów w tym sezonie.

MKS Gorlice - Pyra Szkoła Gortata Poznań 45:113 (10:22, 12:39, 12:21, 11:40)

Kadeci gorlickiego MKS-u będą chcieć zapomnieć o tym spotkaniu jak najszybciej. Początek spotkania nie zapowiadał tak okazałego zwycięstwa przeciwników z Poznania. Jeszcze w 6 minucie spotkania gorliczanie prowadzili 10:8, by za chwilę przegrywać 10:22...

Poznaniacy zdominowali całkowicie wydarzenia na boisku i cały czas powiększali przewagę. Gorliczanie niestety nie potrafili przeciwstawić się dziś rywalom.

Tabela po 1. dniu turnieju ćwierćfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce kadetów U-15

1. Pyra Szkoła Gortata Poznań - 2 pkt - 113:45
2. WKK Wrocław                       - 2 pkt - 82:42
3. PGE AK Białystok                  - 1 pkt - 42:82
4. MKS Gorlice                          - 1 pkt - 45:113