Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Akcja „Posprzątaj z nami Małopolskę” w powiecie gorlickim

Podziel się
Oceń

Już w najbliższych dniach mieszkańcy powiatu gorlickiego ponownie udowodnią, że troska o środowisko to nie tylko hasło, ale realne działanie. W ramach wojewódzkiej inicjatywy „Posprzątaj z nami Małopolskę!”, na terenie gmin Sękowa i Łużna odbędą się akcje sprzątania przestrzeni publicznej. Wspólne działania lokalnych społeczności mają przypomnieć, jak ważna jest dbałość o najbliższe otoczenie – od przydrożnych rowów po zielone zakątki wsi.
zdjęcie przedstawia dzieci sprzątające zarośla
Sprzątanie Małopolski już wkrótce

Autor: ilustracyjne/SP nr 1 w Bieczu

 

Do akcji włączają się min. Gmina Sękowa i Łużna.

Sękowa - akcja we czwartek 10 kwietnia

W Sękowej akcja miała się odbyć 7 kwietnia, jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogody organizatorzy zdecydowali się przełożyć wydarzenie. Nowa data to 10 kwietnia 2025 roku - godz. 15.

Inicjatorzy podkreślają, że każdy uczestnik ma realny wpływ na estetykę przestrzeni publicznej, a takie działania nie tylko poprawiają wizerunek regionu, ale też integrują lokalną społeczność.

Łużna - sprzątanie w Biesnej

Również Gmina Łużna włącza się w tegoroczną edycję kampanii „Posprzątaj z nami Małopolskę!”, zainicjowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Celem jest nie tylko oczyszczenie terenów zielonych, ale też zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie zagrożeń wynikających z zaśmiecania środowiska.

Akcja odbędzie się 14 kwietnia 2025 roku w Biesnej, a zbiórka zaplanowana jest przy Wiejskim Domu Kultury o godzinie 10:00. Organizatorzy zapewniają uczestnikom worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne, a także liczą na liczne grono wolontariuszy – zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Wspólna odpowiedzialność za środowisko

Coroczne akcje sprzątania w ramach wojewódzkiej kampanii mają wymiar nie tylko praktyczny, ale i edukacyjny. Przypominają, że środowisko naturalne to wspólne dobro, a dbałość o nie powinna być częścią codziennych nawyków.

Inicjatywy takie jak ta pokazują też, że lokalna społeczność – niezależnie od wieku – potrafi zjednoczyć się wokół idei czystej i zielonej Małopolski.

Warto więc zarezerwować czas i dołączyć do sąsiadów. Bo czystość naszych miejscowości zaczyna się od zaangażowania każdego z nas.

Źródło info: Gmina Sękowa/Gmina Łużna

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 12Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia gorlicki ratusz na rynku Czym jeżdżą radni z Gorlic? Sprawdziliśmy ich oświadczenia majątkowe. Od lokalnych krezusów po skromnych Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gorlicach pojawiły się oświadczenia majątkowe wszystkich 21 radnych Rady Miasta za rok 2024. To coroczny obowiązek, który pozwala mieszkańcom sprawdzić, czym dysponują ich reprezentanci: jakie mają nieruchomości, ile oszczędności zgromadzili, z jakich źródeł osiągają dochody i – co wielu ciekawi najbardziej – jakimi samochodami jeżdżą.Data dodania artykułu: 23.07.2025 11:14Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama Zapraszamy do oglądania transmisji z wyścigu Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025