Czytelnicy informują nas o potokach wody płynących ulicami, intensywnym gradobiciu oraz grzmotach. Najtrudniejsza sytuacja panuje w miejscowościach Rożonowice, Bobowa i Moszczenica.
Mieszkańcy relacjonują, że woda leje się ulicami spływając w dół, tworząc potoki i nanosząc kamiecnie z wyżej położonych terenów.
Z materiałów wideo i zdjęć, które przesyłają nam czytelnicy, wyłania się obraz sytuacji. W Rożonowicach i Bobowej strugi wody spływają z wyżej położonych terenów.
W mediach społecznościowych pojawiają się relacje pokazujące grad.
Prześlij zdjęcia i ostrzeżenia
Jeśli znajdujecie się w rejonach objętych burzą – zachowajcie szczególną ostrożność. Nie próbujcie przejeżdżać przez zalane drogi i unikajcie przebywania w pobliżu cieków wodnych.
Prosimy Was – mieszkańców Bobowej, Rożonowic, Moszczenicy i okolic – o przesyłanie zdjęć, filmów oraz lokalnych ostrzeżeń. Dzięki Wam możemy na bieżąco monitorować sytuację i ostrzegać innych mieszkańców regionu.



Napisz komentarz
Komentarze