O ile opady deszczu mogą nam również towarzyszyć w godzinach porannych, tak wraz z upływem czasu aura będzie się stabilizowała. Napływająca masa powietrza będzie też suchsza, dzięki czemu niebo może się przejaśnić.
Zachmurzenie w piątek będzie duże lub umiarkowane, z czego największa szansa na przejaśnienia będzie właśnie późnym popołudniem i wieczorem.
Temperatura maksymalna osiągnie około 22 stopnie w północnej części powiatu, w południowej 20. Jeżeli większe zachmurzenie dłużej się utrzyma, to wówczas będzie chłodniej.
Wiatr w piątek będzie umiarkowany lub dość silny z północnego zachodu. Najmocniejsze porywy wiatru mają być odnotowywane w godzinach wieczornych.
Jeżeli liczycie na ocieplenie podczas weekendu, to mam dla Was złe wieści. Podczas weekendu do Polski ma napłynąć powietrze pochodzenia arktycznego, przez co temperatura w ciągu dnia zwłaszcza w niedzielę może nie przekroczyć u nas granicy zaledwie 15 stopni.
Nie zabraknie też przelotnych opadów deszczu pochodzenia konwekcyjnego, które pojawią się w różnych częściach Polski.
Grafika:
- spodziewany wzrost temperatury powietrza w piątek o 17 CEST.
Piątek będzie ostatnim dość ciepłym dniem bieżącego weekendu.
Miłego dnia!

Napisz komentarz
Komentarze