Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie
Jan Orkisz - Europa. Jesteś u siebie

Groźna sytuacja na jednym z gorlickich skrzyżowań. Mogło dojść do tragedii!

  • 10.05.2019, 10:57
  • Barbara Ćmiech
Podziel się:
Oceń:
Groźna sytuacja na jednym z gorlickich skrzyżowań. Mogło dojść do tragedii!
Jeden z naszych Czytelników przysłał nam filmik z kamery w swoim samochodzie. W momencie, gdy miał ruszyć ze skrzyżowania na „zielonym świetle”, przed pojazdem przemknęła rozpędzona ciężarówka.

Do sytuacji doszło we wtorkowy (8 maja) wieczór na jednym ze skrzyżowań w Gorlicach (ul. Zakole i Biecka) i tylko fakt, że kierowca usłyszał nadjeżdżający samochód ciężarowy sprawił, że nie doszło do tragicznego wypadku.

Skrzyżowanie to niejednokrotnie było już miejscem kolizji i wypadków. Po zmianie sygnalizacji świetlnej trend ten nieco zmalał, lecz w większości przypadków sprawcami zdarzeń drogowych byli kierowcy, którzy nie respektowali znaków drogowych i sygnalizacji świetlnej.

Kierowca ciężarówki ewidentnie zignorował ostrzeżenie zmieniających się świateł i wjechał na skrzyżowanie, gdy „świeciło” się już czerwone. Trzeba tu zaznaczyć, ze między cyklami na tym skrzyżowaniu jest wystarczający odstęp czasu, by podjąć odpowiednią decyzję i zatrzymać każdy pojazd, nawet ten o większej masie.

W tym przypadku tragedia wisiała na włosku, bo czym skończyłoby się zderzenie rozpędzonego kilkutonowego pojazdu ciężarowego z osobówką w miejscu, gdzie siedzi kierowca?

Przypominamy, że każdy może zgłosić mundurowym wykroczenie na drodze, którego był świadkiem. Najlepiej do zgłoszenia dołączyć zdjęcie lub film w dobrej jakości. Idealnie, jeśli widać na nich numery rejestracyjne pojazdu, który dopuścił się wykroczenia, ale jeśli ich nie ma, to policjanci w czasie postępowania szukają innych nagrań, które mogły zarejestrować więcej szczegółów. Zgłoszenia można przesyłać na maila [email protected]

Za niestosowanie się do sygnału świetlnego grozi mandat do 500 złotych i sześć punktów karnych – wyjaśnia aspirat sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlice.

Wiemy, że film został już przekazany policjantom z drogówki.

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jurek
jurek 13.05.2019, 19:52
Tak ciężko zainstalować minutniki? A już zwłaszcza na skrzyżowaniu na Zagórzany, gdzie sekwencję zmiany świateł zaprogramował chyba pijany elektronik.
bolo
bolo 11.05.2019, 23:40
najlepiej gdyby byly minutniki bezpieczne dla kierowcow
Prawnik
Prawnik 10.05.2019, 22:06
Każdy płaci za czas a nie za prace.
Niunia
Niunia 11.05.2019, 16:41
To nie znaczy że można narażać swoje i innych życie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
facioo
facioo 10.05.2019, 21:39
To nie była piaskarka godromu bo oni nie odśnieżają w maju. Powinny być pokazywane czasy do zmiany świateł jak na niektórych skrzyżowaniach (w NS koło białego klasztoru)
Obserwator
Obserwator 10.05.2019, 20:43
DO LUCYNA: jestem ciekaw jak by doszło do tragicznego wypadku. Okazało się że kierowca ginie na miejscu nie ma kamery. Byś pewnie napisał kolejny młody debil który na czerwonym się nie zatrzymał bo się filmów naoglądał. Żaden z kierowców nie jest bez winy ale to co na Video to już przegięcie. (młody-myślę o niedoszłej ofierze)
zuza
zuza 10.05.2019, 19:06
piaskarka z Godromu
Lucyna
Lucyna 10.05.2019, 16:07
Brawa dla pana konfidenta👌
Miodzio
Miodzio 10.05.2019, 18:06
Inaczej byś gadał jakby ci taki kolos wjechał w wypastowane furke
wienio
wienio 13.05.2019, 05:04
w golfa
ON
ON 10.05.2019, 16:00
Bo to raz taka sytuacja mnie spotkała właśnie na tym skrzyżowaniu :/
Fio
Fio 10.05.2019, 14:53
Codziennie skręcam na tym skrzyżowaniu i bardzo często jadący od strony Libuszy w ogóle nie stosują się do świateł, bo ja skręcam w lewo, a oni prują jak szaleni prosto.
SLD
SLD 10.05.2019, 14:06
Głosuj na PIS to wyjaśnią sprawę czyli na Panią Barbarę Bartuś.
Ksw
Ksw 10.05.2019, 13:02
Prawko mu zabrać
Kierowiec
Kierowiec 10.05.2019, 12:55
Twierdzę że żółte światła na większości skrzyżowań w naszym kochanym kraju zbyt krótko się świecą. Gość dojeżdżał do skrzyżowania na zielonym , a nie jest łatwo zatrzymać rozpędzoną ciężarówkę gdy mrugnie żółte i zmieni się na czerwone. Uważam że przed zmianą powinno zacząć mrugać kilka sekund zielone tak jak to jest na przejściach dla pieszych dając ostrzeżenie że się światła mają zamiar zmienić , po czym na 5 sekund zaświecić się żółte i czerwone . A sekwencja na drugim dojeździe powinna się zacząć z kilku sekundowym opóźnieniem. Przy dzisiejszej technice takie zaprogramowanie świateł nie stanowi żadnego problemu ... Niech pierwszy rzuci kamień ten co to mu się nigdy nie zdazylo przejechać skrzyżowanie na wczesnym czerwonym. Albo jak kto woli późnym żółtym. Owszem sytuacja groźna i mogło dojść do tragedii . Myślę że oficjalne upomnienie wystarcza a nie odrazu pińcet.
V
V 10.05.2019, 14:17
Kerowiec, Jeśli sygnalizacja działała poprawnie to ciężarówce już kilka sekund świeciło się czerwone. Gość w osobówce ruszył na zielonym, a w momencie gdy miał żółte to ciężarówka musiała mieć czerwone. Tak działa sygnalizacja
Profos
Profos 10.05.2019, 12:16
Potencjalny morderca. Dożywotnia konfiskata uprawnień !
Ja
Ja 10.05.2019, 12:16
Kij ma niestety zawsze dwa końce :)
lachim
lachim 10.05.2019, 12:09
"... że to skrzyżowanie było w przeszłości miejscem częstych kolizji i wypadków." Czyli które TO skrzyżowanie
Kierowiec