To będzie wyjątkowy koncert! Mamy dla Was przedsmak niedzielnych przeżyć.

  • 03.12.2019, 08:40
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

07.mp3
loadingŁaduję odtwarzacz...
Towarzystwo Przyjaciół Muzyki i chór Cartores Carvatiani serdecznie zapraszają na koncert polskich i łemkowskich pieśni okresu Bożego Narodzenia, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (8 grudnia) o godzinie 17 w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Gorlicach.

W czasie koncertu usłyszymy chór dziecięcy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach Akolada, chór mieszany Zoria działający przy GOK w Uściu Gorlickim, skupiający artystów pochodzenia łemkowskiego, Julię Dosznę, łemkowską pieśniarkę i chór mieszany Cantores Carvatiani, działający pod patronatem Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Chórami dyrygować będą: Anna Cisoń, Anna Dyląg i gościnnie Lucia Beresova.

Koncert jest wydarzeniem wieńczącym „Bożonarodzeniowy projekt muzyki chóralnej – Prosfora 2019”.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Nawiązuje on do istoty kolędowania, którą była niegdyś obrzędowa wymiana darów oraz dzielenie się chlebem podczas Wigilii. Jest zaproszeniem do spotkania, radości dzielenia się i wymiany doświadczeń w dziedzinie muzyki chóralnej.

W ramach projektu zespoły doskonaliły również swoje umiejętności wokalne pod okiem specjalistów w dziedzinie chóralistyki i muzyki prawosławnej. 

Warsztaty chóralne dla uczestników, które miały charakter otwarty, prowadzili światowej klasy artyści: Lucia Beresova – dyrygentka pochodząca ze Słowacji, obecnie pracująca w Barcelonie oraz Julia Doszna – znana łemkowska pieśniarka wykonująca utwory inspirowane muzyką ludową, od lat promująca wiedzę na temat kultury Łemków wśród polskiej społeczności.

loadingŁaduję odtwarzacz...
W ramach projektu chór Cantores Carvatiani przygotował i zarejestrował na płycie kolędy, pastorałki i szczedriwki. Utwory te  zostaną zaprezentowane publiczności podczas niedzielnego koncertu.

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krause
krause 07.01.2020, 16:44
takiego męża mieć boże,,,,,,coś!

Pozostałe