Projekt „Wspólnie tworzymy Klub Seniora”

  • 28.12.2019, 14:12
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Projekt „Wspólnie tworzymy Klub Seniora”
Fundacja „Wyjdź z Domu” realizuje do końca 2019 r. projekt pn. „Wspólnie tworzymy Klub Seniora” dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 r (ASOS edycja 2019 r.).

Projekt ten skierowany jest do mieszkańców Gorlic w wieku 60+ korzystających z usług gorlickiego Klubu Seniora oraz mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu powiatu gorlickiego (DPS-y w Gorlicach przy ul. Michalusa i Sienkiewicza oraz DPS w Sękowej). Celem projektu, jest zaktywizowanie mieszkańców miasta, zachęcenie ich do wyjścia z domów oraz skorzystania z oferty Klubu Seniora, zmotywowanie do większej aktywności poprzez zajęcia artystyczne, warsztaty terapii kreatywnej w DPS-ach, wycieczki oraz spotkania i zabawy integracyjne.

Do dnia dzisiejszego zrealizowano już większość działań projektu w tym grill integracyjny, biesiadę patriotyczną, spotkanie wigilijne oraz wycieczki.

Jednym z najważniejszych działań projektu są zajęcia z terapii kreatywnej realizowane w domach pomocy społecznej. Są to połączone zajęcia z różnych dziedzin sztuki (malarstwa, rzeźby, muzyki i poezji). Ich różnorodność spowodowana jest wieloma potrzebami mieszkańców DPS-ów, wśród których są osoby chore na dziecięce porażenie mózgowe, osoby chore psychicznie, niewidome i niesłyszące. Zajęcia obejmują różne techniki i sposoby dotarcia do wnętrz uczestników, tak aby mogli oni ostatecznie wyrazić siebie poprzez sztukę, wrażliwość na dźwięk, obraz i dotyk, prace malarskie i rysunkowe. W każdych z zajęć uczestniczyło do tej pory od 8 nawet do 20 mieszkańców z danego DPS-u. Zajęcia odniosły wielki sukces, przynosząc wiele pięknych obrazów i prac tworzonych różnymi technikami.

Fundacja „Wyjdź z Domu” oraz opiekunowie prowadzonych zajęć serdecznie dziękują pracownikom DPS-ów i innym wolontariuszom, którzy w każdych z DPS-ów pomagają w prowadzeniu zajęć. Bez ich zaangażowania tak duży sukces prowadzonych zajęć oraz innych działań realizowanych w projekcie nie byłby możliwy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji zdjęciowej z prowadzonych działań w trakcie realizacji projektu.

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (3)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Katarzyna
Katarzyna 29.12.2019, 14:17
Brawo dla Pani Anny. Złoty człowiek ?

Pozostałe