Ponad 50 zdarzeń spowodowanych przez orkan Sabina. Strażacy nadal pracują w terenie.

  • 11.02.2020, 08:23
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Ponad 50 zdarzeń spowodowanych przez orkan Sabina. Strażacy nadal pracują…
Od nocy z niedzieli na poniedziałek (9 lutego/10 lutego) do dzisiejszego (11 lutego) poranka dyżurni w gorlickiej komendzie straży pożarnej odebrali ponad 50 telefonów z prośbą o pomoc w usunięciu skutków niszczycielskiego wiatru.

Na godzinę 7.30 odnotowaliśmy dokładnie 52 interwencje, w tym 30 interwencji związanych z usuwaniem powalonych drzew i połamanych gałęzi z dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich oraz takich, które oparły się o dachy budynków czy ogrodzenia. Dziesięć naszych interwencji dotyczyło naprawy naderwanych pokryć dachowych i podbitek na budynkach mieszkalnych i kolejne osiem na budynkach gospodarczych, jedna związana była z naprawą komina uszkodzonego przez wiatr. Byliśmy też w szkole w Moszczenicy, gdzie wiejący wiatr uszkodził dach oraz na wieży kościoła w Krygu, gdzie z kolei zostały powybijane szyby. Druhowie pomagali również jednemu z mieszkańców Łużnej, którego garaż blaszak został całkowicie przesunięty – powiedział w rozmowie z nami młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Do największej liczby zdarzeń druhowie wyjeżdżali w gminie Lipinki i gminie Łużna. Strażacy nadal są wzywani do kolejnych interwencji. Na szczęście dzisiejsze podmuchy wiatru są dużo słabsze niż te wczorajsze.

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przeglądy
Przeglądy 11.02.2020, 12:00
Przyda się taki wiatr by zrobił porządek a nie że coś zwisa nad głową i nikt tego nie widzi, do czasów aż dojdzie do tragedii. Takie przeglądy raz na Rok są obowiązkowe, bo w końcu mamy początek roku.

Pozostałe