Pierwszy przypadek zarażenia u mieszkańca sąsiedniego powiatu. 30-latek trafił do szpitala w Krakowie.

  • 17.03.2020, 17:23
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Pierwszy przypadek zarażenia u mieszkańca sąsiedniego powiatu. 30-latek trafił do szpitala w Krakowie. fot. UM Tarnów
Niestety tempo rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 nabiera tempa. Przypadki zarażeń są ujawnianie w coraz to nowych zakątkach naszego województwa.

Dziś pojawiła się informacja, którą kilka godzin temu przekazał prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

 


Jak informuje strona miejska młody mężczyzna wrócił z wycieczki do Francji. Obecnie przebywa w szpitalu w Krakowie.

Młody, niespełna 30-letni tarnowianin w ubiegłym tygodniu wrócił z wycieczki do Francji. W poniedziałek zaobserwował u siebie podwyższoną temperaturę. Mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie, gdyż najpierw skontaktował się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, a następnie trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Przeprowadzony test wykazał obecność koronawirusa w organizmie i mężczyzna został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jego stan był dobry.

Dziś w Polsce zanotowano 16 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem, jak podaje resort 6 osób pochodzi z woj. dolnośląskiego, 3 w woj. łódzkiego, 2 z woj. śląskiego, 2 z wielkopolskiego, po 1 z woj. małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

źródło: tarnow.pl / onet.pl

Tomasz Stasiowski

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Do kasjereczek
Do kasjereczek 19.03.2020, 09:05
Pamiętaj nie ma ludzi nie zastąpionych nie ty znajdzie się na to stanowisko inna bardziej kulturalna osoba. Bierz też pod uwagę że każdy klient przykłada się do waszego wynagrodzenia,kryzys minie ,a niekulturalne zachowanie i niesmak pan kasjerek pozostanie ,mając nadzieję że klienci to docenia omijając takie sklepy gdzie pracują takie kasjerki robiąc zakupy w innych sklepach.sa kulturalne panie kasjerki i dla nich szacunk ale szczekaczki takie jak wy dwie to omijać z daleka,dobrze nie wjedziesz do sklepu one już patrzą jak na bandytę ...żałosne
Do kasjereczka
Do kasjereczka 18.03.2020, 18:57
Zbastuj trochę nie szarpaj tak gębą na lewo i prawo,za takie traktowanie powinnaś nie dostać premie a jeszcze dostać niepełna wypłatę głupia babo.czy cię ktoś sila do tej pracy zmusza ? Nie pasuje zamknij się w tym spozywczaku i nie wychylaj z takimi tekstami ,masz prawo się zwolnić i nie iść do pracy -skorzystaj ,takie ryzyko zawodowe ,a do pracy nikt cię nie zmusza skorzystaj z niego a nie szarpaj się aż tak.
kasjereczka 2
kasjereczka 2 19.03.2020, 00:33
Co nie szarpaj gębą ??? Jakie traktowanie ?? kogo przepraszam ? tych co im wszystko w sio bo mimo zakazu chodzą jak na normalne codzienne zakupy, z dziećmi na dodatek, ich????? Chyba raczej na odwrót.... coś tu trochę nie tak.Z Włoch przyjechałeś?? Sama sprzedaje i wiem ze macie nas w ***.....ciężko kupić całą zgrzewkę wody???? naprawde codziennie po jednej?? po cholere zakazy ? Gdzieś tam widziałam że oferują pomoc z zakupami. zgłoś się..... i zostawcie kasjerki w spokoju.Ma prawo się wypowiedzieć jej Zycie jej zdrowie. Chcesz zeby 15 takich kasjereczek w Gorlicach sie nie wychylały, się zwolniły? I co zrobicie??? Chyba pozostanie tylko chleb z tej mąki i kopiatej ilości drożdży.
Oj, nie kupiło się? czasu nie było. szydzić watro ? przykro. takie ryzyko zawodowe.
Klient nasz Pan-przeterminowane
Kasjereczka nasza Pani kochana.
Dziewczyny trzymajmy sie. nie dajmy sie egoizmowi!!!!!!!
Bo nie korona , a ludzka głupota nas wykończy w raz z głodem.
eks
eks 18.03.2020, 13:24
a w kauflandzie porobili linie 1,5m odstępu jak przekroczysz to panie krzyku robią bo to dla dobra klientów a do windy można upychać sie ilu tylko się zmiesci
ja
ja 18.03.2020, 12:33
No,nareszcie!
Xxx
Xxx 18.03.2020, 02:36
Ciekawe ile ludzi do tego czasu po zarażał jak w poniedziałek miał dopiero objawy... Rzeczywiscie odpowiedzialny powinien od razu po powrocie się zgłosić na badania..
Rafał
Rafał 17.03.2020, 22:46
4 osoby z tego autokaru były z Gorlic !
Janek
Janek 17.03.2020, 21:55
Coraz bliżej
Teodor
Teodor 17.03.2020, 21:51
Tarnów to miasto na prawach powiatu rej aut KT i nie sasiaduje z powiatem gorlickim w przeciwienstwie do KTAto tak gwoli wyjsnienia.
cinek
cinek 17.03.2020, 18:43
Jak by był odpowiedzialny to by nie jechał teraz na wycieczkę.
Dur.ń i tyle. Zanim zaobserwował objawy mógł już nie jednego zarazić.
Kasjereczka
Kasjereczka 18.03.2020, 02:03
*******a se muszę przeklną... rozumiem ze Pan Cinek wychodząc co drugi-trzeci dzień po pieczywo bo wiadomo ODPOWIEDZIALNY człowiek w zaistniałej sytuacji ma więcej (jeden można zamrozić, chwile przed amam.. wyciągnąć) conajmniej raz w tygodniu po towar który dłużej poleży jak np, wyśmiewany makaron, ryż, papier, kawa...itp, więc wychodząc po koryto masz człowieku na sobie rękawiczki i maskę na twarzy????!!!
Dlaczego mi się wydaję że człowiek który zachorował jest bardziej ODPOWIEDZIALNY od takiego który codziennie lata po rolkę papieru, paczkę zapałek, i co drugi dzień zakichany makaron ??!!
Jako sprzedawczyni w spożywczaku domagam się ODPOWIEDZIALNEJ odpowiedzi.
Dlaczego się pytam czytając kartkę '' Proszę wchodzić pojedynczo'' myślicie zo za wariactwo, nie będę stał na polu, przecież jestem zdrowy, w aptece to i owszem bo tam sami chorzy chodzą a to że 20 minut temu tam byłem ino po witaminy... i zakażoną klamkę łapałem...to kiedy to było... wywietrzało, spożywczak to spożywczak, tam się wchodzi i kupuję...,hmmmm... możę tą drożdzówkę albo nie tamtą bym chciał... a może....
A może ***j stąd człowieku !!!!!
Przemyślajcie swoje komentarze i opamiętajcie się...ten człowiek mógł być u mnie w sklepie... on mnie.... ja innych...Ale to nic najważniejsze ze spożywczaki zostają otwarte... coś do gara zawsze będzie, a dziołpa w sklepie.. to co z nią ?? zaspała... nie otworzy na czas...!!!!! co za babsko...!!
Morał z tego taki że każdy wie, ale nikt nie wie co to jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Ja pewnie nawet za narażanie się żadnej premii nie dostanę, ale zawsze mogę dostać trzy dniowej biegunki i nie otworzyć ( uuuuu....)
eks
eks 18.03.2020, 08:25
to jeszcze podaj kobieto jaki to sklep i jaki to człowiek zwany "cinek"a pozatym zgłoś gdzie trzeba i po problemie albo weż urlop i bedziesz miała spokój ...ludzie z libuszy sa na kwarantannie a w Gorlicach codziennie są
słon
słon 18.03.2020, 11:03
no to ku...wa dzwonić na policje niech przyjeżdżają i sprawdzają delikwentów. nie ma ich? 5tys kary. Mało ? będą wychodzić dalej? dzwonić! kolejne 5 tyś. Może się w końcu nauczą!

Pozostałe