Pizzeria - co kupić, by ją otworzyć?

  • 16.05.2020, 09:58
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Pizzeria - co kupić, by ją otworzyć? źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
Pizza stała się w ciągu niespełna wieku jedną z najbardziej popularnych potraw na świecie. Cienki placek z ciasta, pokryty różnego rodzaju dodatkami, podbił serca a także żołądki wielu ludzi. Można ją jeść na gorąco, można na zimno, można odgrzać. Niedroga oraz zdrowa potrawa, na którą czasami nabieramy ochoty, wręcz nieprzepartej.

 

  1. Pomysł na nowe otwarcie

  2. Bez dobrego pieca ani rusz

  3. Miksery, szafy, lady…

  4. Po nitce do kłębka

 

Pomysł na nowe otwarcie

 

Pizzeria może się stać całkiem dobrym pomysłem na biznes, z którego będziemy czerpać przyzwoity zysk, ale jak każde przedsiębiorstwo wymaga najpierw odpowiedniego planu, a także potrzebnych urządzeń. Warto zastanowić się czego będziemy potrzebować do jej otwarcia. Decyzje takie należy podejmować na spokojnie oraz z rozmysłem, tak aby nie popaść potem w niepotrzebne problemy. Wyposażenie pizzerii powinno być przemyślane w najdrobniejszych szczegółach, ale kluczem do sukcesu będzie takie przygotowanie zaplecza technicznego naszego lokalu, które pozwoli na wypiek pizzy na wysokim poziomie.

 

Bez dobrego pieca ani rusz

 

Sercem każdej, nawet najmniejszej pizzerii jest piec. Wybór produktów tego typu jest naprawdę duży, począwszy od pieców opalanych drewnem, poprzez propozycje gazowe, czy też elektryczne różnej wielkości i w różnorodnych przedziałach cenowych. Piec opalany drewnem tworzy piękny rustykalny klimat i na pewno będzie magnesem przyciągającym klientów i klientki. Wiele pizzerii eksponuje go w odpowiedni sposób tak, aby konsumenci mogli podpatrywać sam proces pieczenia placków. Taki piec wymaga oczywiście większej uwagi oraz skutecznych środków bezpieczeństwa. Otwarty ogień i drewno zwiększają możliwość zaistnienia pożaru. Dobrym rozwiązaniem może być także piec elektryczny, zdecydowanie bezpieczniejszy, ale pozbawiony tego niepowtarzalnego klimatu. Najważniejsze, aby był wykonany tak, że praca przy nim będzie bezpieczna a także nieskomplikowana. Profesjonalny piec do pizzy może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale spokojnie znajdziemy też o wiele tańsze rozwiązania w cenie kilku czy kilkunastu tysięcy. 

 

Miksery, szafy, lady...

 

Potrzebny nam także będzie mikser do ciasta dobrej jakości, który pozwoli nam mieszać jego składniki, bez udziału człowieka. Dzięki temu będziemy mogli przygotować odpowiednie jego ilości dla naszych potencjalnych gości. Wielkość miksera spokojnie możemy dostosować do liczby placków, które dziennie zamierzamy sprzedawać. Do jego przechowywania niezbędna będzie wysoka szafa chłodnicza, abyśmy gotowe porcje ciasta mieli zawsze pod ręką. Przygotowanie równych porcji umożliwi nam porcjoner ciasta, zwany kulkownicą. Dzięki niemu zyskamy pewność, że poszczególne kulki ciasta na pizzę, są sobie równe. Stół chłodniczy do pizzy pozwoli na jej zagniatanie i wałkowanie w odpowiednich warunkach. Dzięki takiemu stołowi, metalowemu lub o kamiennym blacie, zyskamy pewność, że ciasto nie będzie się doń przyklejać, co ułatwi pracę każdemu pizzaiolo. 

 

Po nitce do kłębka

 

Jak więc widzimy, wyposażenie pizzerii w podstawowe przedmioty ułatwiające jej wytwarzanie, wymaga nieco zachodu. Oprócz pieca, porcjonera, szafy chłodniczej, czy miksera, niezbędne będą blaty robocze, szafki, noże do jej krojenia, itp. Do tego dojdą serwety, sztućce, butelki na oliwę, etc. No i żadnego ketchupu, gdyż żadna szanująca się włoska pizzeria nigdy Wam go nie poda. Potem pozostaje już tylko zatrudnić dobry personel, zakasać rękawy i piec najlepszą pizzę w swoim mieście oraz liczyć na sukces finansowy, który nas zadowoli.

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe