Gorlice. Samochód wjechał w ludzi siedzących na ławce. AKTUALIZACJA

  • 24.06.2020, 12:44
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Rynek Gorllice. Samochód wjechał w ludzi siedzących na ławce.
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dziś (24 czerwca) o godz. 12.40 doszło do poważnego zdarzenia na płycie gorlickiego Rynku.

 

Na miejscu zdarzenia jest patrol policji, dwa zastępy strażaków oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Dostaliśmy zgłoszenie, że samochód wjechał w ludzi siedzących na ławce – powiedział nam na gorąco młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

 

Dwie osoby zostały poszkodowane. Trwa akcja ratunkowa.

AKTUALIZACJA (info z KPP w Gorlicach, godz. 14.02)

Około godz. 12.40 dostaliśmy zgłoszenie, że kierowca fiata z niewyjaśnionych przyczyn wjechał na płytę rynku, dojeżdżając do ławki, na której siedział mężczyzna. W efekcie zdarzenia 60-latek ze złamaniami nóg trafił do gorlickiego szpitala. 71-letni kierowca w chwili przyjazdu na miejsce zdarzenia policjantów był nieprzytomny, ale zanim jeszcze trafił do szpitala – odzyskał przytomność i został przebadany alkomatem – był trzeźwy. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. Policjanci czekają również na możliwość porozmawiania z kierowcą i wyniki jego badań – skomentował dla nas aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Barbara Ćmiech

Zdjęcia (9)


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 29.06.2020, 21:24
Ten kierowca zarysował mi kiedyś samochód.
Mirabel
Mirabel 27.06.2020, 16:21
Prosze prosze wypadki sie zdazaja a ogrodki stoja z Itali pytanie kto wydaje pozwolenia na te szalasy ???? Musi dojsc do tragedii azeby ludzie sie opamietali ? Co ta wladza ma w glowie? Siedza w ratuszu i kase biora i wszyscy klaskaja co za burmistrz ,jaki wspanialy a dojdzie do tragedi i czy wtedy poniesie konsekwencje?szalasy stoja na Mickiewicza i nikt o tragedi nie pomysli niech pozabija male dzieci co tam
Zadymiarz
Zadymiarz 26.06.2020, 11:11
alee kwas :o
Radna
Radna 26.06.2020, 01:17
Problem rozwiąże się z kierowcami wtedy, jak powstanie z ''Budżetu Obywatelskiego'' plac manewrowy przy kładce na Blichu.
Ppppp
Ppppp 25.06.2020, 15:14
A gdzie policja wręczająca mandaty temu tłumowi gapiów bez maseczek?
jajec
jajec 25.06.2020, 14:50
O wy chcecie od Straży Miejskiej ? Przecież on mają bardzo poważne, po stałej trasie, cykliczne obchody obejmujące centrum i okolice w celu mandatowania, często Bogu ducha winnych kierowców. I to jest ich główne zadanie, a nie certolenie się z jakimiś tam menelami i pijaczkami.
głupota
głupota 25.06.2020, 12:55
Ciekawy jestem kto dał zezwolenie na ul .Mickiewicza aby wystawić stoliki na drodze przy pizzerii .Proszę sobie wyobrazić gdyby np.ten samochód wjechał w ludzi siedzących tam.Z drugiej strony jaka to przyjemność jeść w smrodzie spalin .Sami ludzie proszą się o nieszczęście.
Ddd
Ddd 25.06.2020, 10:47
O maly wlos od tragedii.. niby Gorlice sa malym, w miare bezpiecznym miasteczkiem, a i tak nigdy nic nie wiadomo.. pojdziesz na zakupy jak codzien i mozesz juz nie wrocic do domu..
Brak słów
Brak słów 25.06.2020, 03:15
Trochę rozumu ! 70-letni Pan w pracy albo szkole ?! Poza tym to nie można już siedzieć sobie po prostu na ławce na rynku bo to wina tej osoby że sobie odpoczywała ? Litości ...
Krzysztof
Krzysztof 25.06.2020, 02:31
Tam w centrum Gorlic, to codziennie są dni Gorlic i Boże Ciało, a jak wypiją to nawet klękają do modlitwy, a Straż Miejska nie widzi nic z monitoringu.
Terry
Terry 25.06.2020, 11:01
To jest prawda. I tu apel do władz miasta, policji, straży miejskiej czy też portalu z prośbą o nagłośnienie sprawy! Pełno jest osób nietrzeźwych, którymi należy się zająć (to do policji i straży miejskiej) czy to na wspomnianych ławeczkach ma rynku, czy na ul. Legionów na ławeczkach przy galerii lub naprzeciw na przystanku. A przypominać nie trzeba, ile tam jest kamer...i pytanie, po co one w takim razie są? Prawdziwe? Działają? Jeśli tak to ktoś nie chce działać, natomiast jeśli auto źle zaparkuje czy w miejscu, gdzie nie powinno, to zaraz zjawiają się niebiescy bracia. Pytanie do władz czy nie zależy już nikomu na tym, jak się miasto prezentuje, chociażby dla przyjeżdżających turystów? Których będzie coraz to więcej w naszym mieście, powiecie, regionie. Chyba nikt nie chce by tak zapamiętali Gorlice.
Informator
Informator 25.06.2020, 02:26
By ten tłum odgonić, to Strażacy się zastanawiali czy nie wezwać wojska.
Micki
Micki 24.06.2020, 18:43
Nie wazne kto jechal czy to byl Pan po 70 czy tez mlodszy , wiem tylko ze kazdy bez wzgledu na wiek jest zagrozony udarem,wylewem, zawalem itd. Widzialem iabardzo duzo wypadkow ale jeden utkwil mi w pamieci ,mlody chlopak zjechal na lewy pas w wypadku zginela jedna osoba . Po kilku miesiacach dowiedzialem sie ze ten chlopak mial tetniaka i to bylo przyczyna wypadku .Nie osadzajmy jak pisza ze byl stary i to z tego powodu tamten chlopak mial 27 lat
Osiedlowy żul.
Osiedlowy żul. 24.06.2020, 17:40
W Gorlicach tak jest. PIS DA i gospodarka kwitnie aż kitnie, aż do czasu aż spłacimy w akcyzie na alkohol i wszystko w naszych rękach.
Obserwatorium
Obserwatorium 24.06.2020, 17:32
A ten o kulach to zawsze stoi pod filarami i też pewnie miał wypadek, a mniej pić to i wypadków nie będzie.
barosky
barosky 24.06.2020, 17:21
KTO MIAŁ ZŁAMANE NOGI 60-LATEK CZY 70-LATEK????
Szczera
Szczera 24.06.2020, 16:19
Widać ze zdjęcia że zleciało się Gorlickie 500 +, by oglądać czyjeś nieszczęście i by wszystko słyszeć i donosić dalej, a dane są jednak poufne i za to są art i dodatkowo za utrudnianie pracy. Tam powinien być zakaz ruchu, a kiedyś ktoś napisał, że jak Pogotowia będą zawsze pojazdami uprzywilejowanymi, to w końcu dojdzie do sytuacji że kierowcy zaczną im blokować drogę, i panowie z Pogotowia chyba mogą to potwierdzą, jaki mieli dziś utrudniony przejazd na ulicy Sienkiewicza, i też kierowcy trąbili, jako większe pojazdy uprzywilejowane.
konopnicka
konopnicka 25.06.2020, 08:28
do szczera wypad platformiarzu ze swoimi nędznymi politycznymi komentarzami
Kredka
Kredka 25.06.2020, 00:01
Pomagałam poszkodowanemu który leżał na ulicy, matki z dziecmi podchodzily dosłownie nad nas i patrzyły trzymając za rękę maluchy kilkuletnie. Dla mnie to masakra, po co to wszystko? Pan leżący na ziemi był w szoku mówił że chce wstać bo nie chce żeby się na niego gapili a ludzi było więcej jak much.. Szkoda że do pomocy się nie spieszyli... Sama jestem matka 3 dzieci ale nigdy bym swojego dziecka nie ciągła żeby oglądalo taki widok.. Wstyd.. Mam nadzieję że Panowie wróca do zdrowia :(
Abc
Abc 24.06.2020, 15:46
Taki sam Fiacik pomyka codziennie do Nowego Sącza jeśli to ten sam gość to powinien już dawno stracić prawo jazdy. Aż strach za nim jechać, bo nie wiadomo czego się po gościu spodziewać. Rok temu znajomym mówiłem, że katastrofa wisi w powietrzu przez typa. Dzisiaj jest, dużo zdrowia dla poszkodowanego.
xyz
xyz 24.06.2020, 15:12
Strażakom jak zawsze ciężko ludzi odsunąć od miejsca zdarzenia.
Jj
Jj 24.06.2020, 14:56
Dokladnie jak sepy. Coz nieroby placzą sie po "miescie" i atrakcji szukają. DO ROBOTY.!!!
Kardamon
Kardamon 24.06.2020, 16:32
500+ daje prezes to po co robić
xD
xD 24.06.2020, 17:18
no proste! po co robić, za najniższe ochłapy? PHI!
Każdy POWINIEN godnie zarabiać i godnie żyć, a nie dostawać jakieś głodowe pieniądze! PHI! I każdy byłby szczęśliwy, a nie bogacze żyją jak im się podoba, a biedota żyje od 1 do 1. i to jest NIE FAIR!
Lena
Lena 24.06.2020, 14:03
Moze to bedzie takze przeztroga dla pseldo gorlickich strozy prawa bo nigdy nie znacie dnia ani godziny.. Naprawde wiecej empati dla spolecznstwa

Pozostałe