Ropa. Poważne zdarzenie drogowe. Rannego motocyklistę zabrał helikopter LPR (AKTUALIZACJA)

  • 13.09.2020, 18:07
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Zderzenie motocykla i osobówki w Ropie
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielne popołudnie (13 września) w godzinach popołudniowych, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W miejscowości Ropa, około 300 metrów za mostem w kierunku Klimkówki, motocyklista najechał w tył poprzedzającego go samochodu.

 

Kierujący motocyklem, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, nie zachował ostrożności i uderzył z impetem w tył forda. Razem z nim podróżowała jeszcze jedna osoba. Oboje zostali wyrzuceni z pojazdu na jezdnię.

Na miejscu pracowali druhowie z Ropy oraz strażacy z Gorlic, policja i pogotowie. Zadysponowano również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowanego motocyklistę do szpitala.

Na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej.

Droga z Ropy w kierunku Uścia Gorlickiego jest całkowicie zablokowana.

Aktualizacja 14.09.2020 godz. 10:20

Jak informuje nas asp. sztab. Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji: zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 17:40.

19-letni kierujący motocyklem marki Suzuki nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go samochodu marki Ford Fusion wbijając się z ogromną siłą w jego tył. Obydwa pojazdy były w ruchu, przemieszczały się w tym samym kierunku na prostym odcinku drogi. Kierująca Fordem mieszkanka m. Łosie była trzeźwa. Po czynnościach na miejscu zdarzenia zwolniono ją do domu.

Motocyklistę z poważnymi obrażeniami ciała zabrał helikopter LPR. Młoda kobieta, z którą podróżował została przetransportowana do gorlickiego szpitala z obrażeniami nie zagrażającymi bezpośrednio jej życiu.

Zarówno samochód jak i motocykl zostały zabezpieczone na policyjnym, strzeżonym parkingu do dalszych czynności w sprawie.

 

Miejsce zdarzenia:
 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (18)


Komentarze (56)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

qwer
qwer 14.09.2020, 23:49
a ja mam zasadnicze pytanie ,po co tam przyjechało tyle chłopów którzy tylko chodzą i się gapią nic nie robiąc poza sztucznym tłokiem ,przecież wystarczyłby jeden wóz strażacki i karetki a nie jadą czasem to nawet na trzy wozy ???
Mark
Mark 14.09.2020, 22:48
Droga hamowania wyniosla 40 metrow. Z jaka musial jechac predkoscia zeby po takim hamowaniu tak wbic sie w samochod. Troche wolniej i nie byloby tragedii
kaliber
kaliber 16.09.2020, 12:30
wyniosl! to cie ilon mask na orbitę
!!
vic
vic 15.09.2020, 12:34
Tyle wyniosła twoja droga hamowania skuterkiem aby się zatrzymać z prędkości 20 km/h do zera ,pewnie masz z przodu hamulce bębnowe . a ręczny jak w mercedesie lewą stopą wciskasz!!!
klimatyzator
klimatyzator 15.09.2020, 07:25
na jakiej podstawie to wyliczyłeś??
Anonim
Anonim 14.09.2020, 22:43
Nie piszcie komentarzy, w których wykłócacie się o to czy ktoś ma prawo jazdy, lub "Jak to fajnie jeździć motocyklem, motocykliści to nadludzie". Dajcie na zluzowanie :)
klimatyzator
klimatyzator 15.09.2020, 07:25
no racja ,prawo jazdy to tylko dodatek i szczegół,przepraszam,,przecież nadludzie to właśnie jeżdżą bez uprawnień.
hm?
hm? 14.09.2020, 18:11
Zaraz po aloholu, winny zawsze jest ten który z tyłu robi garaż i nie chce sobie wyobrażać z jaką siłą się wpakował, ale na moje oko był to prawie jak gwałt.
Anonim
Anonim 14.09.2020, 16:48
Niestety ale na tym odcinku drogi w lecie to ludzie głupieją i potrafią jechać nawet po 200km/h. Policja nic nie zrobi bo zaraz mrugaja sobie i każdy jedzie przepisowo. A no i w tym miejscu juz byly 2 wypadki śmiertelne.
klimatyzator
klimatyzator 14.09.2020, 18:12
teraz tam przez jakiś czas polycja będzie stać i niby to pilnować kierowców,a potem wszystko wróci do normy.......
klimatyzator
klimatyzator 14.09.2020, 11:28
Siouks: starczy to może być wiek albo rocznik twojej meluzyny a poprawna forma to wystarczy...
zoo
zoo 14.09.2020, 00:00
Widać że najbliższy Szpital jest w Tarnowie.
Ona
Ona 13.09.2020, 23:57
Titanic
Kierowca puszki
Kierowca puszki 13.09.2020, 21:44
Nie powiem, po szanuję motocyklistów, jak z resztą wszystkich użytkowników dróg. Cieszy mnie, jak motocyklista podnosi rękę po wyprzedzeniu, bo to znak że mnie szanuje. Dzisiaj jak jechałem, ruch był dość spory. Nawet nie wiem kiedy w lusterku zobaczyłem kilku motocyklistów. Wszyscy (było ich chyba z 10) wyprzedzali na siłę na podwójnej ciągłej i to w terenie zabudowanym, a mieli grubo ponad 50 km/h. Trochę rozumu nam wszystkim nie zaszkodzi, a czasem może pomóc.
Antyrepiok
Antyrepiok 13.09.2020, 21:36
Znowu Repa.
xXx
xXx 19.09.2020, 14:17
Skąd przyjechałeś do Gorlic? Stawiam na południowo-wschodnie podkarpacium
jazgorlic
jazgorlic 13.09.2020, 21:12
całe szczęście, że nie było pasażerów w tyle w samochodzie
Klimatyzator
Klimatyzator 14.09.2020, 17:17
Myślisz że siedzieliby w bagażniku?
barosky
barosky 13.09.2020, 20:55
wina motocyklisty zapewne będzie,ale założę się że samochód jadący 30km /h pewnie zahamował przed niczym i jeszcze pewnie rejestracja inna,,,,
Obserwator
Obserwator 15.09.2020, 21:54
Barosky samochód skręcał w lewo zatrzymał się by ustąpić jadącym z góry czyli z naprzeciwka a motocyklista jechał w tym samym kierunku i władował się w tył wiec nie opowiadaj bzdur .
Większość komentarzy to bzdury zapewne swoje mądrości pocą tu Ci co jadą za służbami by patrzeć na cudza krzywdę ale jak trzeba pomocy udzielić to stoją jak pisdy .
Auto i motor rzecz nabyta kupisz nowe a życie jest jedno .
old
old 16.09.2020, 07:17
mówi się motocykl,na motorach to jeżdżą mietki i kiety
Raf
Raf 14.09.2020, 08:03
Samochód skrecal w lewo I się zatrzymał bo od strony Klimkówkai był sznur aut i nie byka inna rejestracja
Swiadek
Swiadek 14.09.2020, 07:37
Samochod skręcał w lewo. Zatrzymal sie aby przepuscic pojazdy jadace z naprzeciwka. Stal dluzsza chwile. Motocyklista z duza predkoscia uderzyl w tył juz stojacego pojazdu. Rejestracja inna ale motocyklisty KTA a samochod miejscowy. Zanim wysnujesz durne teorie to dwa razy pomysl.
Klimatyzator
Klimatyzator 14.09.2020, 17:18
Pytanie czy włączył kierunkowskaz...
barosky
barosky 14.09.2020, 11:20
samochód pewnie z ropy , imbusie ford fusion był w ruchu,czytaj ze zrozumieniem ! następny bez uprawnień! szkoda nie??? hehheee
Proboszcz
Proboszcz 13.09.2020, 20:37
To brawura i było go z daleka słychać.
Prawda
Prawda 14.09.2020, 15:52
Motocyklistów pomyliłeś drogi PROBOSZCZU
Polak
Polak 13.09.2020, 20:30
Na motocykle ograniczniki montować do 80km/h i problem zniknie.
barosky
barosky 13.09.2020, 20:56
ile jest wypadków spowodowanych przez motocyklistów,a ile przez kierowców samochodów osobowych???
robol
robol 13.09.2020, 20:28
nowy asfalt i masakra kolejny dawca nerek w akcji któremu się nieśmiertelność załączyła
kwitnąca wiśnia
kwitnąca wiśnia 13.09.2020, 20:08
chamstwo niektórzy kierowcy puszek przy wymijaniu nic a nic nie chcą zjechać,delikatnie,przy wymijaniu ostatnio w Gorlicach w korku jadący starszy pan jadący z na przeciwka próbował we mnie wjechać bo wymijałem i omijałem samochody prawidłowo nawet nie najeżdżając na linie ,pasy oś jezdni. ubliżał mi przez szybę aż ślina mu z ust leciała, pienił się jadąc, nagle wykonał celowo szybki manewr jadąc wprost na mnie ,było to na moście koło galerii gorlickiej, pan około 65-68 lat ale skąd taki osobnik jadący pandą 1.1 cm albo sedicim ma znać przepisy ruchu drogowego. Szanujmy się na drodze wzajemnie jednak znajomość przepisów drogowych to podstawa.
Raf
Raf 13.09.2020, 22:29
W tym przypadku było całkiem inaczej
kierowca
kierowca 13.09.2020, 21:18
Na motorze jedzie król, osobówką zjeżdżaj w rów :)
barosky
barosky 13.09.2020, 19:15
Wysyp pseudo-motocklistów na skuterkach i na 125-tkach! "w oczach wiatr i łzy,a na liczniku 23"!!!
...
... 13.09.2020, 20:49
Spoko tylko ze to 500cc pseudo "znafco"
barosky
barosky 13.09.2020, 21:24
pewnie nie masz uprawnień..
barosky
barosky 13.09.2020, 19:13
jeżdże i motocyklem i samochodami, jazda motocyklem to nobilitacja,elita( jak się ma pełne uprawnienia) dziś był wysp sebusiów wożacych karynki na kategorie B .125. byle do przodu co zanimi się dzieje to już nie wiedzą bo po co obserwować sytuację w lusterkach o wielkości szkiełek o małpki zamontowanych w tych piź dzikach. ,albo wczoraj wycieczka skuterowców chyba z podkarpacia jadących 25 na godzinę środkiem drogi.P.S to tak jak dać komuś 30 tonowy ciągnik rolniczy kto ma kat,b . i kazać mu jechać w las na zrywkę drewna! Nie stety motocykliści muszą myśleć także za innych kierowców samochodów. aczkolwiek i w tym zacnym gronnie zdarzają się bezmózgi. do tego bez uprawnień.LwG!
barosky
barosky 13.09.2020, 19:04
LwG!! większość kierowców samochodów ma prawo jazdy z czipsów! Motocykliści mają bardziej podzielną uwagę,ale czasami to nie pomoże. brak słów
Polak