Pociąg retro w Bieczu zachwycił

  • 28.09.2020, 09:08
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Pociąg retro w Bieczu zachwycił fot. ilustracyjne/ UM Biecz
Podróżnym nie straszna była pogoda: przybyli tłumnie zobaczyć jak wygląda stary skład pociągu. Podróżni, którzy zdecydowali się na przejazd i zwiedzanie mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji!

 

Jak pisze UM Biecz, wrześniowy przejazd pociągiem retro zaczyna być piękną tradycją.

Gmina Biecz już od kilku lat współpracuje z Nowosądeckim Stowarzyszeniem Miłośników Kolei, które jako jedną z destynacji pociągu wybrała Królewskie Miasto. Zresztą nie przez przypadek, ponieważ Biecz ma do zaoferowania przyjezdnym wiele propozycji na zwiedzanie. W bieżącym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, historycznym składem przyjechało nieco mniej osób, mimo to nie była to mała grupa.

Zabytkowy skład pociągu wzbudził ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy niedzielne popołudnie spędzili na peronie, oczekując na przyjazd pociągu. Jego gwizd wzbudził ekscytację u wszystkich, w końcu taki widok zdarza się bardzo rzadko! Poza samym przejazdem pociągiem w programie było m.in. zwiedzanie bieckiego dworca i zapoznanie się z jego historią. Prowadzeniem tej części spotkania zajął się Pan Damian Nowak, pomysłodawca wykonania wystawy kolejowej we wnętrzach tego, do niedawna zaniedbanego, budynku. 

Podróżni mieli także możliwość skorzystania z oferty Muzeum Ziemi Bieckiej, którego pracownicy Pan Grzegorz Szary, Pan Rafał Poniewierka i Pan Kacper Ochwat pokazywali i opowiadali o zabytkowych obiektach w mieście. Dla podróżnych dostępne były wszystkie oddziały muzealne, mogli spędzić chwile w lochu pod wieżą, a także zobaczyć niesamowite wnętrze Kolegiaty pw. Bożego Ciała.

Zainteresowani  historią żydowską podróżni mogli spędzić czas w towarzystwie Pana Krzysztofa Przybyłowicza, który oprowadził „Śladami Bieckich Żydów.” Opowiadał o ich tragicznych losach tej społeczności, która odcisnęła na zawsze ślad na historii Biecza.

O wszystkich atrakcjach przeczytacie na stronie UM Biecz >>>TUTAJ. Tam też pełna fotorelacja z wydarzenia.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 28.09.2020, 21:40
A gdzie straż miejska taki kopciuch a oni nie interweniują ?
Kpina
Kpina 28.09.2020, 18:25
Panowie i Panie, wy sie nie zastanawiajcie, nie czekajcie tylko przerabiajcie lokomotywę na gaz ziemny. Niedługo już nie pojeździcie. Przecież likwidują kopciuchy ;)
Abecadło
Abecadło 28.09.2020, 18:12
A nas straszą obowiązkową wymianą kotłów...
Cała trasa zanieczyszczona
vox
vox 28.09.2020, 10:10
No właśnie, nie wolno palić,a on co robi?...
HellOKitty
HellOKitty 28.09.2020, 09:50
także tego... eko xD

Pozostałe