Gorlickie stworzone do rowerowych podróży. Prace nad Klimkówką na ukończeniu

  • 29.03.2021, 07:51
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Gorlickie stworzone do rowerowych podróży. Prace nad Klimkówką na ukończeniu Fot. Starostwo Powiatowe
Nasz region ma swoje słabości, ale w czasie pandemii stały się naszą mocną stroną. Kiedy inni muszą pozostawać w zamknięciu blokowisk, my możemy ruszyć na szlaki.

 

Niebawem otwarta zostanie kolejna ścieżka rowerowa, tym razem prowadząca przez malownicze tereny wokół Klimkówki. Jak informuje Starostwo:

Nad zalewem w Klimkówce roboty przy budowie ścieżek mają się ku końcowi. Ścieżki latem będą służyć pieszym i rowerzystom, a zimą narciarzom biegaczom. Inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.

Rzeczywiście, ten  terenczekał na podobną inwestycję bardzo długo. Cieszy więc podwójnie fakt, że pojawi się ona tutaj w czasie, gdy wszyscy szukają możliwości bezpiecznego wypoczynku na świeżym powietrzu. Łącznie, w ramach realizowanego projektu zostanie stworzone 4,3 km ścieżek, których szerokość będzie wynosiła 2,5 m. Dodatkowo w projekcie przewidziane zostały miejsca do wypoczynku, przepusty do stanicy wodnej, mosty.

Najbliższe prace będą obejmowały zagospodarowanie odcinka czynnego osuwiska dzielącego odcinki ścieżki. Całość realizowana przy wsparciu powiatu uzupełnia sieć ścieżek rozwijanych z własnej inicjatywy przez gminy.

Łącznie na realizację zadania przeznaczone zostanie niemal 3,5 mln zł.

źródło info: powiatgorlicki.pl

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 29.03.2021, 12:54
Wszystko ładnie tylko dlaczego nikt z mądrych projektujących i akceptujących projekt nie pomyślał że wartałoby by dojść tym traktem z miejscowości A(Ropa) do B(Uście Gorlickie) wzdłuż Klimkówki (obie czesci ścieżek kończą się w martwym punkcie) Głupota !!!!
diuk
diuk 29.03.2021, 11:41
4 kilometry? jakby było 40 to można by się chwalić
adam1
adam1 29.03.2021, 12:42
Nawet 40 to wcale nie jest dużo. Już widzę jak zjeżdżają turyści z całej Polski, aby skorzystać z 4 km ścieżki rowerowej
użytkowniczka
użytkowniczka 29.03.2021, 10:59
Brawo! bardzo mnie to cieszy i proszę o więcej takich info

Pozostałe