Remont ulicy zakończony. Inwestycja pochłonęła miliony

  • 20.10.2021, 08:31
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

zakończono remont ulicy łokietka w Gorlicach Fot. UM w Gorlicach/Teodor Włosek
Jedna z największych miejskich inwestycji drogowych w ostatnich latach dobiegła końca. Mowa o rozbudowie ul. Łokietka, która objęła odcinek o długości 1,7 km i pochłonęła blisko 9,5 miliona złotych. Przez lata zaniedbana droga dziś jest godna swojej „królewskiej” nazwy.

 

Działania Burmistrza Rafała Kukli związane z pozyskaniem dofinansowania na remont, wsparte zostały przez Barbarę Bartuś, Poseł na Sejm RP, za co w tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować.

Miasto Gorlice, na realizację powyższego zadania pozyskało dofinansowanie w ramach II edycji Funduszu Dróg Samorządowych – dotacja opiewa na kwotę 4 563 709,00 zł. Dodatkowo wkład własny samorządu zasiliły środki w wysokości 1 903 188,54 zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Całość inwestycji objęła odcinek drogi powyżej skrzyżowania z ulicą Pocieszka do Brzezinki oraz od Brzezinki do skrzyżowania z ulicą Węgierską, gdzie niewygodne zakręty zostały zniwelowane do prostszego i krótszego odcinka.

Wyczekiwany przez liczne grono gorliczan remont dobiegł końca. Ze względu na szeroki zakres robót, na efekty musieliśmy poczekać. W tym miejscu dziękuję mieszkańcom ulicy za wyrozumiałość i cierpliwość w trakcie prowadzonych prac oraz życzę komfortowego użytkowania – mówi Burmistrz Rafał Kukla.

 

Zakres rzeczowo-finansowy realizacji zadania objął prace związane z: siecią kanalizacji deszczowej i sanitarnej, siecią gazową, modernizacją oświetlenia, zabezpieczeniem sieci teletechnicznej i elektrycznej, przebudową skrzyżowania pomiędzy ul. Łokietka i ul. Węgierską, konstrukcją jezdni, chodników, zjazdów, nasadzeniem zieleni, oznakowaniem pionowym i poziomym, robotami przygotowawczymi, rozbiórkowymi i wykończeniowymi oraz nadzorem inwestorskim.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe