Starcie młodości z doświadczeniem

  • 15.01.2022, 21:52
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

siatkarze GKPS Gorlice rozgrywający mecz ze Spartą Kraków w Ośrodku Sportu… Fot. halogorlice.info ©
Siatkarze GKPS-u mają za sobą kolejny mecz I ligi małopolskiej seniorów. Los skojarzył ich dziś z ekipą Sparty Kraków, z którą sąsiadują w ligowej tabeli.

 

GKPS Gorlice - Sparta AGH Kraków 3:1


To było bardzo wyrównane spotkanie, ze wskazaniem na gospodarzy, którzy z decydujących akcji meczu wychodzili zwycięsko. Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego dominowali nad krakowianami doświadczeniem nabytym przez lata w ligowych bojach.

Po drugiej stronie siatki gracze Sparty nadrabiali ułańską młodością, i niewiele zabrakło by to przyniosło efekt.

Najważniejszym momentem, który zadecydował o zwycięstwie gospodarzy była końcówka trzeciego seta. Ta chwila, gdy mecz był na styku a drużyny walczyły z determinacją o przeważenie szali zwycięstwa na swoją korzyść, była kluczowa. Udało się to naszym siatkarzom, którzy zachowali więcej zimnej krwi, w takich akcjach widać było, że są zaprawieni w podobnych bojach.

Czwarta partia tylko na początku stała na wyrównanym poziomie. Od stanu 7:7 gorliczanom udało się odjechać rywalowi na kilka punktów. Słabe przyjęcie i niemoc w ataku, to dobitnie objawiło ich brak doświadczenia i brak wiary w odbudowanie się i powrót do meczu. GKPS grając spokojnie dowiózł kilku punktową przewagę do końca i mógł świętować zdobycie kolejnych trzech punktów do ligowej tabeli.

Dzisiejszym meczem gorliczanie rozpoczęli wiosenną fazę rozgrywek I ligi małopolskiej. Na tym etapie walczą z najlepszymi pięcioma drużynami ligi, są to:

  • KS GRÓD CZOP Podegrodzie
  • WKS WAWEL Kraków
  • SKAWA Wadowice
  • GSKS Laskowa
  • SMS SPARTA AGH Kraków.

Rozgrywki zostaną przeprowadzone systemem „mecz – rewanż”, czyli po 5 meczy u siebie i na wyjeździe, w sumie 10 kolejek.

Dwa pierwsze zespoły zdobędą prawo do wzięcia udziału w turnieju ćwierćfinałowym o awans do II ligi PZPS, natomiast zespół, który zajmie 6 miejsce, w przyszłym sezonie występować będzie w II lidze MZPS.

 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (35)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe