Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Podobno, tuż przed zamarznięciem robi się ciepło. Bezdomni znów w centrum zainteresowania służb

Podziel się
Oceń

Niebawem temperatury zaczną spadać, a bezdomni zaczną poszukiwać bezpiecznego schronienia przed mrozem. Ten, niestety, zabija ich co roku.
Podobno, tuż przed zamarznięciem robi się ciepło. Bezdomni znów w centrum zainteresowania służb

Autor: fot. ilustracyjne/ unsplash

 

W ciągu dwóch kolejnych dni lutego tego roku, w naszym powiecie odnaleziono dwa ciała. Osoby te zamarzły. >>>Policja: Jedno ciało znaleziono w opuszczonym budynku, drugie na polnej drodze

Chociaż temperatury są na razie dość wysokie, a jesienna pogoda zachęca do spacerów, służby już teraz informują o tym, w jaki sposób możemy pomagać osobom, których życie niebawem będzie zagrożone. Jak wiadomo, zgony z wychłodzenia szczególnie często dotyczą osób bezdomnych oraz osób pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy o tym w kolejnych tygodniach.

Jak informuje Policja:

(...) Apelujemy do wszystkich o przekazywanie telefonicznej czy e-mailowej informacji do najbliższej jednostki Policji   o osobach bezdomnych, które w czasie niskich temperatur będą przebywać w miejscach, w których ich życie i zdrowie może zostać narażone przez zamarznięcie. Możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia istnieje również za pośrednictwem internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  

Wystarczy na „mapie” zaznaczyć zagrożenie z kategorii „bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.

 

Już  niedługo na ulicach, służby rozpoczną działania prewencyjne, które pozwolą ochronić osoby narażone na skutki oddziaływania niskich temperatur. Kontrolowane będą miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Bezdomni będą informowani ich o miejscach, w których mogą uzyskać pomoc socjalną i medyczną na terenie naszego powiatu.

Pamiętajcie, każdy z Was może uratować życie takiej osoby, informując służby:  policję, straż miejską, czy też pogotowie ratunkowe.

Policja apeluje:

Nie bądźmy obojętni i reagujmy na osoby bezdomne, przebywające w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu (dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe itp.), a także na osoby leżące na ziemi, ławkach lub przystankach, nietrzeźwe, czy też osłabione. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

 


Napisz komentarz

Komentarze

Król Albanii 19.11.2020 02:03
#MUREM ZA OBSZCZUMUREM POZDRO WADAS KAUFLAND VS BIEDRONKA

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama PROGRAM AKTYWNY SAMORZĄD- EDYCJA 2026, Powiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnością do skorzystania ze wsparcia oferowanego w ramach programu
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama 6-9 sierpnia- Światowy Festiwal Koronki - Bobowa
POPULARNE
plakat imprezy Tydzień Pozytywnych Inicjatyw Tydzień Pozytywnych Inicjatyw już od poniedziałku [PROGRAM] Między 3 a 7 sierpnia teren MZS nr 5 w Gorlicach zamieni się w miejsce pełne zabawy, ruchu, spotkań i pozytywnej energii. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, rodziców i całe rodziny. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Data dodania artykułu: 31.07.2026 17:03Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 24 zdjęcie przedstawia Hotel & Restauracja „Pod Chełmem” Smak, gościnność i wyjątkowe przyjęcia. Hotel & Restauracja „Pod Chełmem” w Ropie od lat zachwyca Gości Są miejsca, do których wraca się nie tylko dla dobrego jedzenia, ale przede wszystkim dla atmosfery. Takim miejscem jest Hotel & Restauracja „Pod Chełmem” w Ropie, który od blisko 30 lat gości mieszkańców regionu, turystów oraz osoby organizujące najważniejsze rodzinne i firmowe wydarzenia. Data dodania artykułu: 27.07.2026 14:30Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7 zwierzę w rzece ropie w gorlicach Martwy jelonek w Ropie. Według relacji Czytelniczki leży tam od kilku dni [FOTO] Jedna z naszych Czytelniczek opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia martwego jelonka leżącego w rzece Ropie. Zwierzę znajdowało się pod mostem, na wysokości Jarmarku Pogórzańskiego w Gorlicach. Jak wynika z jej relacji, pomimo wykonania kilku telefonów do odpowiednich służb, przez kolejne dni truchło zwierzęcia pozostawało w nurcie rzeki. Data dodania artykułu: 05.08.2026 08:37Liczba komentarzy artykułu: 1Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 36°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama