Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama

Wtorek. 200 nowych zakażeń koronawirusem [AKTUALIZACJA]

Podziel się
Oceń

Wszystkie najważniejsze doniesienia związane z tematem koronawirusa w jednym miejscu. 10 sierpnia >>>

 

godz. 10.37

 


Wtorek,10 sierpnia:

godz. 10.30 >>> Liczba zakażonych koronawirusem: 2 884 361 / 75 285 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dziś mamy 200 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia, w Małopolsce 26, w tym:

  • powiat nowosądecki: 0
  • Nowy Sącz: +1
  • powiat limanowski: 0
  • powiat tarnowski: +3
  • Tarnów: +1
  • powiat jasielski: 0

W powiecie gorlickim:

  •     nowe zakażenia covid-19: +1
  •     liczba osób objętych kwarantanną: 74
  •     liczba wykonanych testów: 130
  •     liczba przypadków śmiertelnych: 0

- choroby współistniejące wraz z COVID-19: 0

- wyłącznie z powodu COVID-19: 0

  • liczba szczepień w powiecie gorlickim (ogółem): 81 801
  • dzienna liczba szczepień: 235
  • liczba szczepień (obie dawki): 38 571
  • dzienna liczba szczepień drugą dawką: 131

W ciągu doby wykonano ponad 46,6 tys. testów na koronawirusa.

 


godz. 10.30

Mamy 200 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:

  • małopolskiego 26,
  • lubelskiego 24,
  • mazowieckiego 24,
  • kujawsko-pomorskiego 16,
  • pomorskiego 16,
  • podkarpackiego 13,
  • śląskiego 12,
  • zachodniopomorskiego 12,
  • dolnośląskiego 10,
  • warmińsko-mazurskiego 8,
  • świętokrzyskiego 7,
  • wielkopolskiego 6,
  • lubuskiego 4,
  • łódzkiego 3,
  • opolskiego 3,
  • podlaskiego 2.

14 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu #COVID19 nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Liczba zakażonych koronawirusem 2 884 361 / 75 285 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów.

 

godz. 10

 


Napisz komentarz

Komentarze

Paranoja 10.08.2021 12:47
Jak politycy zapowiadali na wiosne, tak się dzieje " koronawirus zaatakuje na jesień" No więc miesiąc nauki, i do domu!

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Karol Rąpała z dyplomem i grający na fortepianie Podwójny triumf młodego pianisty z Gorlic Serdeczne gratulacje dla Karola Rąpały, utalentowanego ucznia z klasy fortepianu pani Magdaleny Zębali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, który nie zwalnia tempa i jeszcze przed wakacjami może pochwalić się imponującymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej.Data dodania artykułu: 23.07.2025 09:11Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13Zdjęcie przedstawia wilka badanego przez weterynarzy. W Gorlicach pojawił się wilk! [FOTO/VIDEO] Budzi w społeczeństwach ambiwalentne uczucia: z jednej strony podziwiamy jego dzikość, niezależność i piękno, z drugiej – podskórnie obawiamy się go, zarówno jako niebezpiecznego dla zwierząt hodowlanych, jak i ludzi – nawet mimo naukowego absurdu tej ostatniej tezy. Bez względu na opinie, fakty są bezlitosne: mamy w Gorlicach wilka.Data dodania artykułu: 18.07.2025 17:00Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum. Poseł Barbara Bartuś zachęca Gorliczan do podpisów w sprawie referendum „Czy jesteś za odrzuceniem przymusowego przyjmowania nielegalnych migrantów, które skutkuje ryzykiem spadku bezpieczeństwa osobistego i ekonomicznego?” – tak brzmi pytanie, na które Polacy mają odpowiedzieć w referendum, które zorganizować pragnie środowisko Prawa i Sprawiedliwości. Ale by referendum się odbyło, konieczna jest wola Narodu. Dlatego dziś, 17 lipca na briefingu prasowym zorganizowanym na gorlickim rynku, Poseł Barbara Bartuś i lokalni działacze PiS zachęcali mieszkańców powiatu do składania podpisów.Data dodania artykułu: 17.07.2025 20:34Liczba komentarzy artykułu: 30Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama