To właśnie na nich głosowali czytelnicy

  • 05.03.2018, 15:59 (aktualizacja 07.03.2018, 10:26)
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

To właśnie na nich głosowali czytelnicy
To już po raz 26 wyróżniono osobowości, które w 2017 roku popisali się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia, w całej Małopolsce. Wśród laureatów znaleźli się czterej przedstawiciele powiatu gorlickiego.

Na liście wyróżnionych przez Gazetę Krakowską znaleźli się Zofia Kamińska radna Rady Powiatu Gorlickiego, ksiądz Arkadiusz Barańczuk dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos w Gładyszowie, Bogdan Malesza, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury Persiina, Adam Nowak, Gorlice, gorlicki przedsiębiorca. Gala odbyła się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Od stycznia mieszkańcy Małopolski oddawali swoje głosy w akcji „Gazety Krakowskiej” Osobowości Roku, wybierając osoby, które w minionym 2017 roku wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie było prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes.

Z powiatu gorlickiego finalistami poszczególnych kategorii zostali i awansowali do etapu wojewódzkiego:

- Samorządność i społeczność lokalna
Zofia Kamińska, radna Rady Powiatu Gorlickiego od pierwszej kadencji, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Sitnicy – w uznaniu za tytaniczną pracę na rzecz społeczności lokalnej, integrowanie ludzi wokół potrzeb i nieszczęść innych, inicjowanie akcji charytatywnych,

- Działalność społeczna i charytatywna
Ks. Arkadiusz Barańczuk, dyrektor Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia Eleos w Gładyszowie, za rozwój i rozbudowę placówki. (OD.29) 2087 głosów. SMS o treści OD.29

- Kultura
Bogdan Malesza, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Kultury Persiina - za organizację sobótkowego sabatu czarownik i Święta Ziemniaka Bogdan Malesza,

- Biznes
Adam Nowak, gorlicki przedsiębiorca, za podjęcie wyzwania budowy nowych mieszkań w mieście. To pierwsza tego typu prywatna inicjatywa w Gorlicach.

Reprezentanci powiatu gorlickiego odbierali dyplomy i statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Gratulacje laureatom składali m.in. przewodniczący kapituły prof. Józef Lipiec i redaktor naczelny „Gazety Krakowskiej” Jerzy Sułowski. W imieniu nagrodzonych podziękowania przekazała radna Zofia Kamińska. 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Irena
Irena 06.03.2018, 17:40
Ja bym nie głosowała na Mruków, bo to im się zdaje że trzymają władze

Pozostałe