Wiemy, gdzie stanie pomnik Matki Bożej Niepokalanej. To zupełnie nowa lokalizacja.

  • 28.06.2019, 17:00
  • Aleksandra Nowak

Podziel się:

Oceń:

Wiemy, gdzie stanie pomnik Matki Bożej Niepokalanej. To zupełnie nowa…
Wnioskodawcy mogą być zadowoleni – inwestycja zostanie spełniona, ale czy miejsce będzie satysfakcjonujące dla ubiegających się o budowę mieszkańców? 

Wczoraj (27 czerwca) o godzinie 9 rozpoczęła się IX sesja Rady Miasta Gorlice. Zostało poruszone na niej wiele ciekawych kwestii dotyczących ubiegłorocznych działań burmistrza, a także dysponowania finansami. Na spotkaniu miało miejsce głosowanie na temat różnych uchwał, a co najważniejsze, radni przyznali wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu na rok 2018. 

Podczas rozpatrywania punktu dotyczącego działalności burmistrza Rafała Kukli za okres od 16 maja do 15 czerwca 2019 roku, głos zabrało kilku zebranych radnych. Pierwszy o możliwość zapytania wnioskował Adam Piechowicz:

Panowie burmistrzowie zorganizowali w tym czasie szereg zebrań. 28 maja odbyło się spotkanie, z księdzem Stanisławem Ruszelem oraz przedstawicielami Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w sprawie inicjatywy budowy pomnika Matki Bożej w Gorlicach, chodzi mi o informacje na temat ostatnich ustaleń.

Odpowiedzi udzielił radnemu burmistrz:

Zarówno strona rekomendująca powstanie pomnika, jak i my, przeanalizowaliśmy możliwości lokalizacyjne w taki sposób, żeby nie zakłócały żadnego porządku sieci, nie kolidowały z dotychczasową strukturą komunikacyjną. Najbardziej prawdopodobnym miejscem będzie skarpa poniżej Bazyliki Mniejszej, przy schodach prowadzących do ulicy Legionów. I tu również zobowiązaliśmy się do zorganizowania zieleni, która jest na skarpie, ponieważ jest to wizytówka Gorlic dla przyjeżdżających z różnych stron miasta, ale także widnieje ona na wielu widokówkach z lat ubiegłych wraz z kościołem.  

Sprawa dotycząca budowy pomnika Matki Bożej Niepokalanej, patronki miasta, wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Gorlicach 18 marca, z pomysłem, aby powstał on na płycie głównej gorlickiego Rynku. Pisaliśmy o tym TUTAJ, a odpowiedź burmistrza znajdziecie TUTAJ

Wnioskodawcy mogą być zadowoleni – inwestycja zostanie spełniona, ale czy miejsce będzie satysfakcjonujące dla ubiegających się o budowę mieszkańców? 

Aleksandra Nowak

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

psylo
psylo 30.06.2019, 14:58
ja tylko mam taki dylemat, czy Jezus i Jego matka oczekują od nas stawiania Im pomników? Może ksiądz Ruszel wyjaśni.
Sataniec
Sataniec 29.06.2019, 19:45
Najlepszym miejscem dla tego pomnika byłaby zakrystia w kościele w Lipinkach
jann
jann 29.06.2019, 10:06
i co moze jeszcze kosciół za to zapłaci,znowu naiwni parafianie beda się składac na pomnik ,potem beda modlitwy pod pomnikiem potem wymysla jakis cud że sie popłakała...a nie spadnie z tej skarpy??przeciez stroma jest...i nagle molestowania księży poszły na bok
galicjanka
galicjanka 29.06.2019, 07:43
I to jest właściwe miejsce.
Jesus chytrus
Jesus chytrus 29.06.2019, 01:33
Po cholerę to komu .... lepiej te pieniądze przeznaczyć dla potrzebujących! Kiedy się ten zaścianek skończy?!
Rsa2004
Rsa2004 28.06.2019, 20:13
Weź człowieku zajmij sie skarpą pod dworem Karwacjanów bo to jest wizytówka miasta od lat zaniedbana
Monument
Monument 29.06.2019, 07:36
Racja ! Kościół na własnym terenie może sobie budować pomniki , natomiast ja również myślę jak komentujący powyżej że ta skarpa powinna być odrestaurowana jak należy i ona powinna wyglądać tak , żeby turysta wspominając Gorlice , zapamiętał również tą skarpę że widział coś fajnego i godnego uwagi .
A teraz radni - bezradni , do roboty !! Bo od tego jesteście!
Ogłoście konkurs na zagospodarowanie skarpy ''Pod Zegarem Słonecznym'' a zobaczycie ile świetnych pomysłów mają nasi wspaniali i pomysłowi mieszkańcy Gorlic .
Pozdrawiam wszystkich .
Do Monument
Do Monument 29.06.2019, 14:25
Turysta wspominając swój pobyt w Gorlicach z pewnością zapamięta pijaków wymuszających od przechodniów na ulicach Gorlic pieniądze na alkohol . To już się robi przykre , nie można się przejśc spokojnie po Gorlicach aby nie zostać zaczepionym przez tych pijaczków . Gorlicka Policja wraz z ratuszem nic z tym nie robi. Piękną mamy reklamę miasta , wstyd i żenada.
Gorlicki
Gorlicki 29.06.2019, 06:58
A ta skarpa jak i dwór to nie jest własność prywatna?
KF
KF 28.06.2019, 18:57
i ok

Pozostałe