„Godziny szczytu” w Gorlicach. Prawie puste miasto. Wyjątkiem sklepy

  • 27.03.2020, 16:19
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Ratusz w Gorlicach Fot. halogorlice.info ©
Od przedwczraj obowiązują zaostrzone przepisy w poruszaniu się mieszkańców, wprowadzono ograniczenie swobód i komfortu życia do absolutnego minimum. Gorliczanie podporządkowują się nowym rozporządzeniom, nie spacerują, nie gromadzą się, chodniki są prawie puste.

 

Inaczej jest jednak pod największymi marketami handlowymi, tu widać niemały ruch. Klientów jest stosunkowo wielu, na parkingach stoi po kilkadziesiąt samochodów, gdzie do bagażników pakowane są pokaźne zakupy.

Nic dziwnego mieszkańcy zabezpieczają zapasy przed idącym weekendem i ograniczoną dostępnością sklepów. Co najważniejsze nie widać grupek młodzieży, która najwidoczniej wzięła sobie do serca nakazy i nie opuszcza domów. Nie ma snujących się przechodniów, każdy przemieszcza się zdecydowanym krokiem. Wyjątkiem są stali bywalcy ulicy, im nie spieszno do niczego.

Na głównych arteriach miasta takiego małego natężenia ruchu o tej godzinie nie można było doświadczyć nigdy. Przeważnie zaraz po godz. 14 rozpoczynał się tradycyjny popołudniowy pęd, korki, powroty dzieci ze szkół i pracowników z firm.

Jesteśmy świadkami „wyjątkowych” czasów. Warto je uwieczniać na filmach, czy fotografiach.

Gdy zły czas już minie wrócimy do nich z nutką refleksji.

 

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MagdaGesler
MagdaGesler 29.03.2020, 00:07
Tak...pustki... Oprócz sklepów gdzie ludzie zamiast wyjścia po najpotrzebniejsze rzeczy idą po: wódkę, chipsy, zapasy ciastek, no i nie wspominając o podjęciu typu"to czekaj chwilę Marian to tu se pogadamy jak już się nam nawet spotkać nie pozwalają", lub starszych pań z podejściem typu"a bo idę do Marysi i wzięłam sobie 2 tabletki jakby mnie policja zatrzymała to im powiem że do apteki po nowe idę" #zostanwdomu (oprócz sytuacji kiedy załatwiasz w czasie epidemii wszystko na co nie udało Ci się znaleźć czasu kiedy jej nie było)
Gorlice 2020
Gorlice 2020 28.03.2020, 12:23
Tak już zostanie, bo to są Gorlice 2020. Bo jak mini firmy padną to ludzie wyjadą za granice lub do większych miast, tak samo jak już to było za czasów bezrobocia.
KONSUMENT
KONSUMENT 27.03.2020, 20:24
A w sklepach wycieczki rodzinne, LUDZIE OGARNIJCIE SIĘ! NIE MUSICIE CHODZIĆ CAŁYMI RODZINAMI NA ZAKUPY!!
Eda
Eda 27.03.2020, 19:17
Za to przed południem sytuacja przedstawiała się wprost odwrotnie - mnóstwo ludzi na 3-go Maja i kolejki przed bankomatami... Tyle jesli chodzi o akcję #zostanwdomu :/
MrRed
MrRed 28.03.2020, 19:46
jejku, dziś na parkingu pod sklepem pewnym nie bylo miejsca do zaparkowania (przejezdzalem do paczkomatu tylko); ludzie tłoczą tłoczą się na potęgę. nie zważając na wszystko. będzie tragedia

Pozostałe