Wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia

  • 18.10.2020, 13:41
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia fot. ilustracyjne/ unsplash
W tym niezwykle trudnym czasie wspomnijmy w naszych modlitwach pracowników służby zdrowia, którzy teraz zdają egzamin ze swojego powołania. Dziękujemy!

 

Na stronie Gminy Ropa pojawił się piękny wpis nawiązujący do wczorajszego, liturgicznego wspomnienia św. Łukasza, patrona Służby Zdrowia:

Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia z okazji rocznicy powstania WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia. Natomiast polscy pracownicy służby zdrowia świętują również w liturgiczne święto patrona lekarzy św. Łukasza Ewangelisty, które przypada na dzień 18 października.

Święto patronalne Służby Zdrowia, które obchodzimy 18 października, w sposób niejako oczywisty kieruje naszą myśl ku lekarzom, co jest o tyle naturalne, że sam patron – św. Łukasz, Apostoł i autor Ewangelii, był nawróconym lekarzem greckim. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, że w procesie ratowania zdrowia chorego uczestniczy cały zespół medyczny, a więc również pielęgniarki i pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, czy też farmaceuci, bez których bardzo często lekarz pozostałby bezradny.

Wszyscy jesteście ważni i macie swoje miejsce w systemie ochrony zdrowia. W dniu św. Łukasza patrona pracowników Służby Zdrowia pragniemy złożyć wyrazy uznania oraz podziękowania za trudną codzienną pracę dla wszystkich pracowników służby zdrowia – lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, diagnostów laboratoryjnych, rehabilitantów, terapeutów, pracowników administracji oraz wszystkich nie wymienionych, którzy służą pomocą w każdym miejscu i w każdym czasie.

Możemy śmiało stwierdzić, że dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników poziom świadczonych usług jest wysoki oraz przyjazny dla pacjentów. Dziękujemy za profesjonalizm w działaniu, czas poświęcony choremu, życzliwą rozmowę czy też najzwyklejsze okazanie szacunku i cierpliwości.

Wszystkim pracownikom życzymy aby nie zabrakło sił, cierpliwości i uśmiechu w codziennej pracy oraz wszelkiej satysfakcji w życiu osobistym.

Bogusław Łukaszyk                                                 Karol Górski

                 Przewodniczący Rady Gminy                                      Wójt Gminy Ropa

 

źródło: UG Ropa

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe