Nic dwa razy się nie zdarza? Dom rodziny z Szalowej spłonął już drugi raz...

  • 25.11.2020, 12:51
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Nic dwa razy się nie zdarza? Dom rodziny z Szalowej spłonął już drugi raz... Fot. zrzutka.pl
Ponad 30 lat temu żywioł pozostawił ich bez dachu nad głową, tak jak tydzień temu...

 

O pożarze w Szalowej pisaliśmy tydzień temu >>>Szalowa. Pożar budynku mieszkalnego AKTUALIZACJA

Los doświadczył nas już dwukrotnie w ten sam sposób. Nasz dom już raz spłonął ponad 30 lat temu, pozostawiając nas bez dachu nad głową. Gdy po latach udało nam się go odbudować – po raz drugi stanął w płomieniach. Mogliśmy tylko z rozpaczą patrzeć na to, jak wszystko to, co z dużym wysiłkiem odbudowaliśmy, ponownie niszczy okrutny żywioł.

Wieczorem 18 listopada doszło w Szalowej do pożaru domu, który sprawił, że życie jego mieszkańców w jednej chwili zamieniło się w koszmar. Jak wskazują strażacy, jego przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Płomień pojawił się na poddaszu i rozprzestrzenił się na dużą część domu, a woda, której ratownicy użyli do gaszenia ognia, zalała cały dom.

Budynek został poważnie uszkodzony i nie nadaje się do zamieszkania.

Straciliśmy wszystko: meble, wyposażenie, rzeczy osobiste, pamiątki, ubrania, materiały szkolne syna, który jest w klasie maturalnej. Jeszcze przed zimą musimy zdążyć przykryć dom, żeby nie uległ całkowitemu zniszczeniu. I choć dziękujemy Bogu i losowi za to, że żyjemy to widząc skale zniszczeń z coraz większym niepokojem zastanawiamy się, jak uda nam się ponownie odbudować nasz dom.

Trudno nam prosić o pomoc w takiej sytuacji. Niestety nic innego nam nie pozostało,  bo sami nie damy sobie rady. Dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę.

LINK DO ZBIÓRKI

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adrian
adrian 26.11.2020, 11:44
Trzeba im pomóc
emeryt
emeryt 26.11.2020, 11:43
Współczuje tym ludzią
student
student 22.12.2020, 03:18
ludziom

Pozostałe