Do finału pozostało już tylko 20 dni

  • 09.01.2022, 21:14
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Do finału pozostało już tylko 20 dni Fot. halogorlice.info/Jacek Spyra
Koniec stycznia to tradycyjny czas dzielenia się dobrem, naklejania czerwonych serduszek i zbiórki pieniędzy, które zasilają konto najpiękniejszej na świecie orkiestry. W tym roku WOŚP zagra po raz trzydziesty.

 

Orkiestra gra już od 30 lat

Finał tegorocznej edycji zaplanowano na 30 stycznia. Nie ma już chyba nikogo w Polsce i na świecie, który nie wiedziałby, czym zajmuje się fundacja Jurka Owsiaka. 

Dla tych, którzy słyszą o niej pierwszy raz, w co trudno uwierzyć, przypominamy, że Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat towarzyszą mu także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.

Każdy rok to inny cel zbiórki funduszy, któremu przyświecają potrzeby związane z polską Służbą Zdrowia, z uwzględnieniem leczenia dzieci. Mottem przewodnim na 2022 rok jest hasło:

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci – Przejrzyj na oczy

 

Każdego roku oddziały okulistyki dziecięcej są odwiedzane przez kilkanaście tysięcy małych pacjentów. Do najczęstszych powodów pogorszenia ostrości wzroku zalicza się jaskrę, zaćmę, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych, i tak np. w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych. 

 

Jak będzie wyglądał Finał WOŚP w Gorlicach?

Gorlicki Sztab WOŚP poinformował o założeniu e-Skarbonki, do której będą trafiać środki zasilające ogólnopolskie konto orkiestry. Już w tym momencie można dokonywać wpłat. Dzisiaj (9 stycznia) o godz. 16.30 stan gorlickiego konta to 90 zł.

Link do gorlickiej e-Skarbonki >>>Gorlicki WOŚP

Jak tylko poznamy program tegorocznego gorlickiego Finału, poinformujemy Państwa o tym w osobnym artykule.

 

Finały WOŚP w Gorlicach na przestrzeni lat

Od momentu powstania naszego portalu uczestniczymy w każdym finale orkiestrowego grania. Zapraszamy Was do podróży w czasie i fotograficznej wycieczki po imprezach związanych z tym polskim świętem dobroczynności.

Klikaj w niebieskie linki i oglądaj galerie zdjęć i znajdź się na zdjęciach sprzed lat.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rodzic1
rodzic1 10.01.2022, 17:48
Szkoda tylko tych marznących dzieciaków wykorzystywanych przez cwaniaka.
aa
aa 10.01.2022, 07:24
Złoty Melon, Mrówka Cała czeka na kasę od naiwnych.
moher
moher 10.01.2022, 08:41
lepiej tu dać niż rydzykowi
Golden Virginia
Golden Virginia 10.01.2022, 18:06
Kto ci każe dać Ryzykowi, czy na WOŚP. Daj po cichu i bez zbędnej mastur... się w komentarzach. Daj na dowolny, dobry cel.
Romek
Romek 11.01.2022, 09:46
Popieram Cię w 100%, zrób to dla potrzebujących a nie dla własnego ego

Pozostałe