Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Pluszowy miś dla dziecka z Ukrainy. Akcja gorlickich policjantów

Oceń

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach każdego dnia kontrolują miejsca pobytu uchodźców, a najmłodszym wręczają maskotki.
Pluszowy miś dla dziecka z Ukrainy. Akcja gorlickich policjantów
Autor: Fot. KPP w Gorlicach

 

Wielu uchodźców z Ukrainy, głównie matek z dziećmi znalazło bezpieczne schronienie w naszym powiecie. Obecnie jest to już kilkaset osób.


Pisaliśmy o tym kilka dni temu w osobnym artykule >>>Sprawdziliśmy, ilu uchodźców znalazło schronienie w powiecie gorlickim

Najwięcej z nich ulokowano w prywatnych domach i rodzinach. Wielu z uchodźców przebywa także w pensjonatach, internatach, hotelach, domach rekolekcyjnych czy ośrodkach wypoczynkowych. Policjanci z KPP Gorlice, a także z jednostek podległych, codziennie w trakcie realizacji swoich obowiązków służbowych odwiedzają miejsca pobytu uchodźców i spotykają się z nimi – wyjaśnia starszy aspirant Gustaw Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.


W trakcie tych wizyt mundurowi kontrolują miejsca przebywania uchodźców pod kątem bezpieczeństwa publicznego, warunków socjalno-bytowych oraz w razie potrzeby służą pomocą i radą. Przekazują im również ulotki informacyjne, na których są zamieszczone podstawowe informacje o instytucjach pomocowych działających w powiecie gorlickim, i kierują do punktów recepcyjnych.

Szczególną troskę kierujemy w stronę najmłodszych uciekinierów ze strefy wojny. Włączyliśmy się w akcję „Pluszowy miś dla dziecka z Ukrainy”, w ramach której wręczamy dzieciom małego pluszowego „bohatera”. Taki kocyk bezpieczeństwa zapewnia dziecku po traumatycznych przeżyciach wsparcie psychologiczne i emocjonalne.


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023