Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Mają wymarzonego quada! OSP KSRG Szymbark dojedzie wszędzie

Oceń

To spełnienie marzeń druhów z Szymbarku. Bardzo im zależało na tym, by quad pojawił się w ich wyposażeniu i długo o niego zabiegali.
Mają wymarzonego quada! OSP KSRG Szymbark dojedzie wszędzie
Autor: OSP KSRG Szymbark/halogorlice.info ©

 

Szybki dojazd na miejsce zdarzenia jest kluczowy

Akcje w trudnym terenie są ich codziennością. Trudno więc dziwić się, że druhowie OSP KSRG Szymbark przez wiele miesięcy zabiegali od pozyskanie środków na zakup quada. Rozmawiali, prosili, uzasadniali:

Jak wszyscy wiemy obszar, w jakim zamieszkujemy jest w znacznym stopniu zalesiony i o bardzo zróżnicowanej konfiguracji terenu.

To właśnie ukształtowanie terenu decyduje czasem o tym, czy i jak szybko można udzielić pomocy potrzebującym. Nie tylko strażacy przekonali się o tym w dniu strasznego zdarzenia, które miało miejsce w Szymbarku. W budynku mieszkalnym zginęła wówczas młoda dziewczyna. 

>>>Tragiczny pożar w Szymbarku AKTUALIZACJA
 

Strażacy nie mogli wyjechać na miejsce wozami bojowymi. Maszerowali pod górę niosąc ciężki sprzęt. Jedynym środkiem transportu, który pozwalał szybciej przemieszczać się po zaśnieżonym, zalesionym terenie był quad.

Ponad 80 tys. złotych, które będą służyć mieszkańcom

Druhowie wiedzieli, że właśnie taki sprzęt powinien pojawić się pod ich dachem. Mocny czterokołowiec wkrótce pomoże w czasie akcji. Kilka dni temu przyszła wspaniała wiadomość:

12 sierpnia 2022r nasza jednostka została doposażona w nowy pojazd jakim jest Quad Polaris Sportsman 570EPS. Składamy podziękowania za wsparcie, w zakupie Quada Wójtowi Gminy Gorlice Panu Janowi Przybylskiemu wraz z Radnymi, oraz wszystkim Ofiarodawcom. 
Dziękujemy również Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na czele z Panem Kazimierzem Koprowskim za przekazanie dofinansowania w kwocie 31 269,71 zł. , w ramach zadania ,, Doposażenie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymbarku, w pojazd typu QUAD".

Na zakup wymarzonego pojazdu strażacy potrzebowali 81 200 zł. Już niedługo quad zostanie oficjalnie wprowadzony na podział bojowy OSP w Szymbarku. To spowoduje, że jeśli druhowie będą musieli podjąć interwencję w trudnym terenie, to właśnie quad może stać się pojazdem, który pozwoli szybko dotrzeć na miejsce ratownikom.

Oby wyjeżdżał jak najrzadziej!

 

Źródło info: OSP KSRG Szymbark

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023