Znamy termin zamknięcia Punktu Szczepień Masowych na OSiR

  • 23.06.2021, 10:16
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Znamy termin zamknięcia Punktu Szczepień Masowych na OSiR Fot. haloGorlice
Już niedługo hala sportowa powróci w ręce sportowców! Właśnie dowiedzieliśmy się, kiedy zniknie Punkt Szczepień Masowych na OSiR.

 

Od początku istnienia w gorlickim punkcie szczepień masowych podano łącznie 11 641 dawek szczepionki przeciwko Covid-19. Dwie dawki szczepionki otrzymało na hali łącznie 4588 osób.

Jak dowiadujemy się od Naczelnego Pielęgniarza, Krzysztofa Kosiby, znana jest już oficjalnie data zakończenia pracy punktu szczepień na gorlickiej hali:

Od 2 czerwca na hali podawane są już tylko drugie dawki szczepionki. To powoduje, że zgodnie z założonym harmonogramem zakończenie pracy Punktu Szczepień Masowych przewidziane jest na 2 lipca 2021 roku.

Akcja szczepień trwa nadal. Wszyscy zainteresowani będą mogli nadal korzystać z możliwości szczepienia w innych miejscach, m.in. w punkcie zlokalizowanym w gorlickim szpitalu.

 

Dynamika szczepień jest mniejsza, niż na początku, co powoduje, że pojawiają się kolejne apele, podobne do tego, który opublikowano na stronie UM Bobowa. Burmistrz miasta Wacław Ligęza, zachęca do udziału w akcji:

Mając na względzie zwiększenie liczby mieszkańców poddających się szczepieniu przeciw COVID-19 w szczególności w wieku średnim i starszym, czyli osób podwyższonego i wysokiego ryzyka, zachęcam Państwa do szczepień. Im więcej osób zdecyduje się na szczepienie, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza.

Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam  powrót do normalności i bezpiecznego funkcjonowania w życiu codziennym. Zachęcam raz jeszcze bardzo gorąco wszystkich mieszkańców Gminy Bobowa, by zdecydowali się przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi.

 

Postępy akcji szczepień w poszczególnych gminach możemy śledzić na stronach rządowych. Dane dotyczące poziomu wyszczepienia w poszczególnych gminach są aktualizowane codziennie ok. godz. 13.

>>>O tym się nie mówi: niemal co trzeci gorliczanin został już w pełni zaszczepiony

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Betti
Betti 23.06.2021, 17:44
Nareszcie hala nie do tego ma służyć w przychodniach mało chętnych kto będzie jeszcze chciał to ma od ręki szczepionkę
qqq
qqq 23.06.2021, 16:53
Przerażająco mała liczba mieszkańców Gorlic została zaszczepiona a na jesieni będzie wielki lament że znowu jest tragedia i ludzie wymierają w kolejnej fali zakażeń.

Pozostałe