Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Powiat

Czy polepszyła się sytuacja rodzin wielodzietnych?
Czy polepszyła się sytuacja rodzin wielodzietnych?
To był rok, gdy nie trzeba było liczyć każdej złotówki… To był czas, gdy mogliśmy układać plany na przyszłość... To były pierwsze święta, podczas których dzieci dostały takie prezenty, jakie sobie wymarzyły… Tak o programie „Rodzina 500 plus” mówią małopolskie rodziny, które z niego korzystają. 18.01.2017 22:18    23
Ulubione ciasto Ewy to jabłecznik
Ulubione ciasto Ewy to jabłecznik
Prosimy Was - nie szukajcie wymówek, włącznie się w akcję „Ciasto dla Ewy”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę w Kobylance. 17.01.2017 15:16    6
Ewcia jest w ciąży i... ma raka
Ewcia jest w ciąży i... ma raka
Cztery miesiące temu Ewa i Kamil cieszyli się z informacji o wyczekiwanej ciąży. Radość nie trwała zbyt długo, bo w grudniu okazało się, że dziewczyna choruje na nowotwór. 16.01.2017 14:40    11
Finał WOŚP w Szymbarku
Finał WOŚP w Szymbarku
Od wielu lat finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się w Szymbarku. Aktywna i pełna pasji młodzież z miejscowego Zespołu Szkół w Szymbarku wraz z nauczycielami przygotowują niezwykle interesujący program imprez sportowych i artystycznych, na które zapraszają mieszkańców Szymbarku i okolic. 15.01.2017 23:04
E-geodezja w powiecie
E-geodezja w powiecie
Z udziałem wicemarszałka województwa małopolskiego Stanisława Sorysa, w Starostwie Powiatowym w Gorlicach, odbyło się uroczyste przekazanie umowy na realizację projektu Zarządu Powiatu Gorlickiego „E-usługi w informacji przestrzennej Powiatu Gorlickiego”. Ze strony powiatu gorlickiego umowę odbierali: starosta Karol Górski i wicestarosta Jerzy Nalepka. 14.01.2017 19:10    7
Akcja oddawania krwi  przy OSP Kryg
Akcja oddawania krwi przy OSP Kryg
Dawcy krwi ratują życie i z tego tytułu zasługują na najwyższy szacunek. Z przyjemnością informujemy Państwa, że przy OSP Kryg działa od 23 marca 2016 roku Klub Honorowych Dawców Krwi.    14.01.2017 18:09    2
Z Gorlic do Dukli zimowym koszmarem
Z Gorlic do Dukli zimowym koszmarem
Dzisiejsze intensywne, poranne opady śniegu zaskoczyły na pewno nie tylko drogowców. Wiele dróg powiatu gorlickiego było nieodśnieżonych, bo utrzymanie ich w dobrej jakości po prostu nie było możliwe. Człowiek przegrywał walkę z zimowym żywiołem, który nie dość że nękał śniegiem ale i miał wsparcie w porywistym wietrze. 12.01.2017 19:53    9
Kolejny sposób naciągaczy - uwaga przedsiębiorcy!
Kolejny sposób naciągaczy - uwaga przedsiębiorcy!
Listy wzywające do zapłaty kwoty około 300zł tytułem wpisu do ewidencji działalności gospodarczej to coraz bardziej powszechna próba wyłudzenia pieniędzy od tych, którzy nie mają czasu sprawdzić podejrzanej korespondencji. Instytucja zbliżona nazwą do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wykorzystuje niewiedzę ludzi i zbiera opłaty na poczet komercyjnej działalności. 10.01.2017 13:49
Idziesz bez odblasku? Licz się z mandatem
Idziesz bez odblasku? Licz się z mandatem
W ubiegłym roku gorliccy policjanci odnotowali dziewięć tysięcy wykroczeń w ruchu drogowym, a blisko 1500 z nich zostało popełnionych przez pieszych. 09.01.2017 19:24    13
Mrozy w natarciu
Mrozy w natarciu
- 30 stopni w Małastowie, -27 w Łużnej, - 25 w Sękowej, -22 w Gorlicach... Takie temperatury z dzisiejszego poranka, zgłaszali nam nasi Czytelnicy rozsiani po całym powiecie gorlickim. Nie ma się czemu dziwić, kilka ostatnich "lekkich" zim przyzwyczaiło nas do łagodniejszego klimatu, ale w końcu mamy styczeń. 07.01.2017 12:16    7
Orszak Trzech Króli w parafii Kobylanka
Orszak Trzech Króli w parafii Kobylanka
Tradycją ostatnich lat, 6 stycznia parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Kobylance włączyła się w uroczyste celebrowanie Dnia Objawienia Pańskiego. 06.01.2017 20:27
Zamiast opłatkiem dzielą się prosforą z miodem oraz czosnkiem
Zamiast opłatkiem dzielą się prosforą z miodem oraz czosnkiem
Siostry Bazylianki od blisko 34 lat mieszkają w klasztorze przy Cerkwi Przemienienia Pańskiego w Gorlicach. Zgodziły się opowiedzieć naszym Czytelnikom o przygotowaniach do Bożego Narodzenia u grekokatolików - Wigilii, świątecznych zwyczajach, modlitwach i obrzędach. 06.01.2017 19:46    2    1
Trzej Królowie w Bieczu
Trzej Królowie w Bieczu
6 stycznia, po raz trzeci w Bieczu, odbył się Orszak Trzech Króli. Uroczystości Objawienia Pańskiego rozpoczęły się Mszą Świętą o godzinie 11.30 w parafii pw. Św. Anny i parafii Bożego Ciała. Jednocześnie z Kolegiaty i z Klasztoru, wyruszył Orszak Trzech Króli, aby spotkać się na Rynku miasta. 06.01.2017 16:27
Karetka za ponad 400 tys. złotych, ale bez lekarza
Karetka za ponad 400 tys. złotych, ale bez lekarza
Kilka dni temu do gorlickiego szpitala dotarł nowiutki ambulans. Niemal równocześnie w życie weszła decyzja, na mocy której w skład zespołów ratownictwa medycznego nie będą wchodzili lekarze. 05.01.2017 14:27    17
Pada gęsty śnieg, nadciągają też silne mrozy
Pada gęsty śnieg, nadciągają też silne mrozy
Po całonocnych opadach śniegu, na jezdniach całego powiatu gorlickiego panują bardzo trudne drogowe. Mimo wytężonej pracy służb, śnieg pada na tyle intensywnie, iż drogi pokryte są warstwą błota pośniegowego. W samym mieście tworzą się korki a pojazdy mają problem z ruszeniem z miejsca. 05.01.2017 10:35    6
Kręcimy się czyli WOŚP na kolejowo
Kręcimy się czyli WOŚP na kolejowo
Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego oraz Kolejami Małopolskimi zapraszamy wszystkich na przejazd pociągiem specjalnym, który weźmie udział w tegorocznym finale WOŚP. Przejazd ten będzie także Naszym już siódmym finałem a na pokładzie najnowszego pociągu Newagu, Impuls, będzie można posłuchać muzyki na żywo. Chcemy promować i pokazać najnowszy pociąg z Nowosądeckiego Newagu – IMPULS, którym od 11 grudnia można podróżować z Krakowa do Tarnowa. W planach Województwa jest uruchomienie pociągów z Krakowa do Jasła i Gorlic, chcemy promować tą ideę. Przejazd ten będzie także Naszym już siódmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie podróży na pokładzie pociągu będzie trwał Finałowy Koncert z muzyką na żywo.Zagrają dla nas:Yellow Pillow https://www.facebook.com/yellowpillowband/?fref=tsBuskers Band Kraków https://www.facebook.com/buskerskrakow/?hc_location=ufiElendeS https://www.facebook.com/elendeskrakow/?fref=tsVoda https://www.facebook.com/vodatrio/?fref=tsOprócz tego zaplanowaliśmy moc atrakcji:- pierwszy przejazd pociągu Kolei Małopolskich z prędkością rozkładową 160km/h na trasie Kraków – Tarnów oraz Tarnów – Kraków!- przejazd nasz będzie pierwszym przejazdem pociągu Kolei Małopolskich na trasie do Jasła, Biecza i Gorlic i to od razu najnowszym i najdłuższym małopolskim składem IMPULS z Nowosądeckiego Newagu, co też będzie sporą atrakcją, takiego składu ta część Małopolski i Podkarpacia jeszcze nei widziała.- chcemy także pobić rekord czasu przejazdu z Gorlic do Krakowa, według naszego rozkładu przejedziemy tą trasę w 3 godziny i 5 minut z zaplanowanymi postojami 46 minut.- mamy także wspólnie z naszymi partnerami zaplanowane dodatkowe atrakcje-niespodzianki w Jaśle, Bieczu i GorlicachTrasa:Kraków Główny - Tarnów - Gorlice Zagórzany - Biecz - Jasło - Biecz - Gorlice Zagórzany - Gorlice - Gorlice Zagórzany - Tarnów - Kraków Główny.Przewoźnik: Koleje Małopolskie Jak z nami pojechać?To bardzo proste, wystarczy przyjść na dowolnej stacji, na której się zatrzymujemy, wsiąść do pociągu i wrzucić datek do puszki WOŚP:)Nie ustalamy konkretnych konkretnej taryfy kilometrowej, umówmy się tylko że przejazd całej trasy to minimum 40PLN (oczywiście prosimy o większe datki).Umówmy się także że przejazd kilku stacji to minimum 10PLN.Liczymy na Waszą hojność, pamiętajcie to wszystko dla dzieciaków i osób starszych! Zapraszamy wspólnie z:Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Kolejami Małopolskimi, PKP Utrzymaniem, PKP Polskimi Liniami Kolejowymi, Restauracją Stary Dworzec w Zagórzanach, Portal Reaktywacja pociągów Gorlice – Kraków. Patronat Honorowy - Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego.Projekt finansowany ze środków Województwa Małopolskiego. Organizator:Sztab WOŚP nr 2104 przy Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Krakowie https://www.facebook.com/events/1195988427144642/http://smk.org.pl/16-25-final-wosp materiał nadesłany 04.01.2017 15:51    6
Koniec z piecami na węgiel niskiej jekości
Koniec z piecami na węgiel niskiej jekości
Do 5 stycznia trwają konsultacje uchwały antysmogowej województwa małopolskiego. Dlatego pilnie potrzebne jest zaangażowanie wszystkich mieszkańców naszego regionu. Uwagi i wnioski do projektu dokumentu kierować można tylko jeszcze przez 2 dni, do 5.01.2017. 03.01.2017 19:40    13
Sadza płonie kilka razy w tygodniu
Sadza płonie kilka razy w tygodniu
W ubiegłym roku doszło do 33 pożarów sadzy w kominach, a w tym roku nasi strażacy wyjeżdżali z tego samego powodu już 46 razy. W większości przypadków tym zdarzeniom łatwo można było zapobiec. Sadza powstaje w wyniku niepełnego spalania materiału palnego, a palenie w piecu śmieciami czy mokrym drewnem sprzyja osadzaniu się jej cząsteczek w kominie. 29.12.2016 15:31    1
Ile jeszcze będzie wiało?
Ile jeszcze będzie wiało?
Zgodnie z prognozami synoptyków, nad Polskę nadciągnął orkan Barbara, którego oddziaływanie w pewnym stopniu możemy również poczuć u nas na terenie Beskidu Niskiego. Szkody mocnego wiatru zaangażowały najbardziej strażaków, którzy od wczorajszego poranka mają pełne ręce roboty przy usuwaniu powalonych na drogi drzew. 27.12.2016 19:50    10
"Mamy Talent" na "Górce"
"Mamy Talent" na "Górce"
19 grudnia w Zespole Szkół Nr 1 w Gorlicach odbył się po raz szósty finał konkursu "Mamy Talent". Jego organizatorem był Szkolny Klub Przedsiębiorczości oraz Samorząd Uczniowski ZS Nr 1 w Gorlicach. 19.12.2016 21:54    1
Jedyne takie wigilijne śniadanie
Jedyne takie wigilijne śniadanie
Pacjenci gorlickiego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego zostają na święta w oddziale.  I to na pewno nie dlatego, że nie mają do kogo jechać w ten bożonarodzeniowy czas. 18.12.2016 12:18    1
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Kamieniarstwo nagrobkowe, budowlane, liternictwo kamieniarskie - nagrobki, piwnice grobowe, parapety, schody, blaty kuchenne i łazienkowe, zdjęcia nagrobkowe, akcesoria: krzyże, krzyżyki, wazony - Szymbark, przy DK28, tel. 577 890 169, 795 249 888
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: Powiat Treść komentarza: G wiecie . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:12 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: niestety Treść komentarza: Fabryka maszyn, rafineria - tyle tysięcy pracowników KIEDYŚ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 21:19 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: Ekspert Treść komentarza: Gorlicki Medicor ma poradnie Urologiczna! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 21:08 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy Autor komentarza: BlichMan Treść komentarza: Z punktu widzenia osób jeżdżących tą drogą codziennie do domu to jest katastrofa - proszę nie pisać o działkowcach bo oni mają strefę parkowania znacznie dalej i miejsc jest w miarę wystarczająco. Tutaj na bezczela po prostu wbrew przepisom parkuje masa ludzi którzy nie chcą płacić za parking w mieście i blokują widoczność przy zakrętach i przejście dla pieszych. Co więcej ilość samochodów zaparkowanych bez odstępów jest tak duża że nie można się schować kiedy jedzie coś z naprzeciwka i dochodzi do masy nieprzyjemnych sytuacji. Trzeba coś z tym zrobić i koniec. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Parkowanie na ul. Blich i Nadbrzeżnej zabronione? Burmistrz ma swoje argumenty Autor komentarza: Kiedyś to było Treść komentarza: Jak ma wejść Rheinmetall zamiast Famuru to 5 min bym się nie zastanawiał tylko przechodził do tych pierwszych. Zdecydowanie lepsza kultura pracy i zarobki.. Taka zmiana może Gorlicom jeszcze wyjść na dobre i nikt nie będzie płakać ani wspominać "wielkiego glinka/famuru" Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:47 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: Misiek Treść komentarza: Najlepiej wszędzie zakazać parkowania... Z drugiej strony rewitalizacja parku przez zabetonowanie to też bardzo nowatorski pomysł. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:35 Źródło komentarza: Parkowanie na ul. Blich i Nadbrzeżnej zabronione? Burmistrz ma swoje argumenty
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego